-
Kultūrsituācija mūsdienu Latvijā
2011–2015 гг.
Kopumā var teikt, ka filmas “Trauslā sirds” galvenā ideja ir neispējama mīlestība, kas dzimst tieši Ziemassvētkos. Arī filmas režisore Astra Zaldnere pauda līdzīgo viedokli par Ziemassvētku brīnuma neispējamības atspoguļošanu. Pēc manām domām šai filmai ir izaicinošs raksturs, jo tā liek mums aizmirst par svētku brīnumu un apzināties, ka dzīve nav piepildīta vienīgi ar krāsainajiem mirkļiem. “Trauslā sirds” atgriež cilvēku mūsdienu reālitātē, un tā ir vēl viena Latvijas kultūras vērtība.
Atcerieties, ka cilvēka dzīve nav tik gara, un ir jāizmanto katra iespēja, kas ļauj papildināt mūsu valsts un arī Pasaules vēstures lappuses. Aktīvā līdzdalība Latvijas kultūras dzīvē palīdz atbildēt uz vissarežģītākajiem jautājumiem, kā arī liek aizdomāties par savu domu un rīcību pareizību. Ļaujiet kultūrai iekarot jūsu dvēseli, un Jūs iegūsiet patieso miera avotu, jo kā teica vācu filozofs Nīcše “Kultūra – tikai plāna ābola miziņa virs nokaitēta haosa”.
…
Mūsdienu cilvēka katrs solis ir saistīts ar kultūru. Diemžēl savā ikdienā, staigājot pa pilsētas ielām, lasot grāmatu vai skatoties kādu aizraujošo filmu, mēs nemaz neaizdomājamies par to, ka visapkārt plaukst un zeļ cilvēku radītā kultūra. Tomēr gandrīz katrs mūsu dzīves brīdis tā ir neapzinātā saskarsme un pielāgošanās apkārtējās vides izaicinājumiem, kas savukārt veido konkrētās attiecības sabiedrībā. Pateicoties šiem procesiem, notiek kultūras attīstība: balstoties uz savu emocionālo stāvokli un pasaules uztveri konkrētajā brīdī, cilvēks rada kultūras produktu – lietu. Taču ikviens no mums, būdams kultūras objekts, ir spējīgs caur šo lietu veikt sarunu ar citu laiku un telpu cilvēkiem, kā arī sajūst tā laika garu. Mūsdienās mums ir iespēja ne tikai ielūkoties seno laiku kultūrā, bet arī iepazīt mūsdienu Pasauli no 21. gadsimta cilvēku skatu punktā.
