Автор:
Оценка:
Опубликованно: 04.03.2022.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Apdraudētās augu sugas un monitoringu metodes', 1.
  • Конспект 'Apdraudētās augu sugas un monitoringu metodes', 2.
  • Конспект 'Apdraudētās augu sugas un monitoringu metodes', 3.
  • Конспект 'Apdraudētās augu sugas un monitoringu metodes', 4.
Фрагмент работы

Augsnes erozijas monitorings
Zemes virskārtu klāj augsne, kurai laika gaitā ir tendence nolietoties un zaudēt tās auglīgās īpašības. Lai novērstu vērtīgu zemju nolietošanos, jāveic augsnes erozijas monitorings. To veic nosakot augsnē esošo minerālvielu daudzumu un mitrumu.
Ar lāzerskenēšanas metodēm, savietojot tās ar saistītiem palīgmateriāliem (digitālie, multispektrālie un termālie attēli) tiek iegūti dati, kas attēlo augsnes erozijas pakāpi (minerālvielu, mitruma daudzumu). Veic lāzerskenēšanu, aerofotografēšanu un iegūto punktu mākoņu un attēlu apstrādi ar speciālu programmatūru.

Bioloģiskās daudzveidības monitorings
Ilgstoši ar vienām un tām pašām metodēm pēta vienu un to pašu. Interpretācija – dati vien bieži neko nedod. Atslēga uz jaunām zināšanām slēpjas datu interpretācijā. Ir svarīgi saprast ne tikai, ka izmaiņas ir, bet arī kādi ir to (iespējamie) iemesli. Bioloģiskās daudzveidības monitoringa programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas normatīvajos aktos, ES direktīvās un starptautiskajās konvencijās ietvertās prasības informācijai par bioloģisko daudzveidību valstī. Bioloģiskā daudzveidība šīs programmas izpratnē ir dzīvo organismu, sugu un biotopu daudzveidība visos Latvijā sastopamajos un Latvijai raksturīgajos ekoloģiskajos kompleksos.

Programma ir sadalīta trijos līmeņos:
Natura 2000 teritoriju monitorings;
Fona monitorings;
Speciālais monitorings.

Atlants