Оценка:
Опубликованно: 11.12.2015.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
  • Эссе 'Sadarbība attīstībai kā jaunās ekonomikas paradigma', 1.
  • Эссе 'Sadarbība attīstībai kā jaunās ekonomikas paradigma', 2.
  • Эссе 'Sadarbība attīstībai kā jaunās ekonomikas paradigma', 3.
  • Эссе 'Sadarbība attīstībai kā jaunās ekonomikas paradigma', 4.
Фрагмент работы

Šis trešais ceļš tiek realizēts caur MAIŅAS LOKU
ML ir kooperatīvās sabiedrības ’’Mūsu Tēvzeme’’ biedru izveidota maiņas loka sistēma, kuras galvenā funkcija ir rosināt un atbalstīt iniciatīvu savstarpēji mainīties ar materiālām vērtībām un pakalpojumiem piedaloties maiņas lokā, tādejādi veicinot dalībnieku komunikāciju savstarpējas uzticēšanās un palīdzības garā.
ML dalībnieki savstarpēji piedāvā savus pakalpojumus un/vai materiālās vērtības pēc maiņas loka principa – bez skaidras naudas starpniecības. Maiņas darbības tiek digitāli dokumentētas dalībniekiem redzamos kontos elektroniskajā maiņas uzskaites sistēmā „EMUS”. Kā mērvienība dažādu pakalpojumu un preču savstarpējai maiņas vērtības noteikšanai, uzskaitei un dokumentēšanai kalpo nosacīta mērvienība „lats” (Ls).
Maiņas lokā var mainīt materiālās vērtības pret materiālām vērtībām, pakalpojumus pret pakalpojumiem, materiālās vērtības pret pakalpojumiem. Dalībnieki veido kopīgu palīdzības fondu savstarpējai vajadzību apmierināšanai un attālinātai maiņas nodrošināšanai, tieši, neklātienē vai pastarpināti.
Maiņas loka mērķis ir sniegt iedzīvotājiem iespēju atraisīt savas potenciālās, brīvā tirgus apstākļos nepieprasītās spējas un resursus pašu un līdzcilvēku labklājības nodrošināšanai, kā arī savas vides uzlabošanai. ML pozitīvais papildus rezultāts, izveidojot savstarpējās palīdzības tīklu, ir sociālo attiecību veicināšana sabiedrībā, kā arī cilvēku pašapziņas un pašvērtības sajūtas celšana.

Коментарий автора
Atlants