“Lisabonas grupa”, kuru veido 18 speciālisti no Eiropas, Ziemeļamerikas un Japānas, veikusi mūsdienu pasaules globalizācijas tendenču sociālo, ekonomisko un ekoloģisko aspektu analīzi, ir izstrādājusi pasaules attīstības scenāriju, un viena no scenārija galvenajām tendencēm: "Pasaules ekonomikas koncentrēšanās trīs reģionos - Japāna, Ziemeļamerika, Rietumeiropa, jauno globalizācijas procesu kontekstā". Pēc autores domām, speciālisti grib uzsvērt, ka par visu galveno procesu noteicēju valstīm kļūs tās, kas ir spējušas visvairāk pielāgoties jaunajiem tehnoloģiskajiem procesiem, kas visvairāk iegulda zinātnē un jaunu tehnoloģiju radīšanā. Kaut arī Latvija nav starp šīm valstīm, mūsu uzņēmējiem jāmeklē jauni noieta tirgi tieši šajās valstīs, jāmēģina konsultēties ar šo valstu uzņēmējiem, kā arī jāmeklē sadarbības partneri tieši šajās valstīs. Tomēr sakarā ar straujo tehnoloģiju attīstību Eiropas, Ziemeļamerikas un dažās Āzijas valstīs, palielinās plaisa starp sociāli integrēto un sociāli izstumto iedzīvotāju daļu. Tas nozīmē, ka, ja ASV lielākā daļa iedzīvotāju ikdienā brīvi izmanto internetu, iegādājas jaunāko modeļu mobilos tālruņus, ražošana notiek ar jaunāko datortehnoloģiju palīdzību, tad, piemēram, lielākajā daļā Āfrikas valstu nemaz nezina, kas ir internets, un ražošana tur ir viszemākajā līmenī visā pasaulē. Straujā tehnoloģiju attīstība attīstītākajās valstīs padara mazattīstītās valstis par atpalicējiem uz citu fona. Tāpēc vēlme, ka visu valstu iedzīvotāji varētu dzīvot vienlīdzīgos apstākļos vismaz nākamos 100 gadus paliks tikai neīstenojams sapnis.
Pēdējos gados Latvijas valsti dažādi globalizācijas procesi ir skāruši vistiešākajā veidā. Jācer, ka Latvijas uzņēmēji spēs pielāgoties arī citiem procesiem nākotnē, kas valsti ietekmēs tuvākajos gados. Visas izmaiņas jāuztver kā labas pārmaiņas, jāpiemēro tās savām vajadzībām, tad viss izdosies.
…
Mc Kinsey video klipā "Global forces shaping the future of business and society" tiek diskutēts par globālajām tendencēm, par izmaiņām pasaules tirgos un to, kā izsekot līdzi straujajām izmaiņām biznesa vidē. Aizvien svarīgāku lomu uzņēmuma attīstībā ieņem valsts, valdība, tāpēc, lai nodrošinātu veiksmīgu uzņēmuma tālāko pastāvēšanu, uzņēmējiem jāiemācās sadarboties ar valdību, jāinteresējas par gaidāmajām izmaiņām likumdošanā, kas ļoti iespējams var skart arī paša uzņēmuma darbību. Uzņēmējiem jāseko līdzi tehnoloģiju attīstībai, arī citām tendencēm ražošanā, tirdzniecībā, jo šīs tendences var krasi mainīt vai pārveidot veselas rūpniecības nozares. Ir jāmeklē jauni noieta tirgi, jauni sadarbības partneri, iespējams pat jāapvienojas vairākiem uzņēmumiem kopā, jāinvestē jaunu produktu izveidē un attīstībā, jāmeklē jauni resursi, to aizstājēji, tikai sekojot šiem norādījumiem uzņēmums būs veiksmīgs arī pēc vairākiem gadiem. Jo izdzīvo tie, kas mainās un spēj pielāgoties.
