-
Latviešu dejas sistematizētāji
Nr. | Название главы | Стр. |
Ievads | 3 | |
Sistematizētāji | 4 | |
Jānis Ošs | 4 | |
Johanna Rinka | 4 | |
Elza Siliņa | 8 | |
Secinājumi | 10 | |
Izmantotā literatūra | 11 |
Secinājumi
Rakstot šo referātu un apkopojot informāciju par mūsu senčiem, esmu ieguvusi nenovērtējamu priekšstatu par latviešu dejas sistematizēšanas pirmsākumiem. Uzzināju par latviešu dejas sistematizētājiem, viņu ieguldījumu un darbu, kā viņi veica sistematizēšanu, kā arī apjautu viņu sniegto ieguldījumu tautas nākotnē. Ieguvu zināšanas, interesantu un noderīgu informāciju par deju, dejas vēsturi, kā arī par dejas sistematizēšanu. Līdz šim man nebija nācies saskarties ar šo tēmu, tādēļ man tā likās interesanta un aizraujoša.
Pateicoties šiem cilvēkiem ir saglabājies mūsu senču devums latviešu dejā un mēs varam to turpināt attīstīt, glabāt un nodot tālākajām paaudzē. Manuprāt, liela daļa iedzīvotāju neapjauš, ka lai paveiktu šāda veida darbu, tam jāvelta viss savs laiks un visa sava dzīve, tāpēc mums būtu jālepojas, jānovērtē un jāsaudzē mūsu priekšgājēju – sistematizētāju veikums.
…
Latvija ir bagāta ar talantīgiem un aizrautīgiem cilvēkiem, kas mums devuši un vēl aiz vien dod iespēju iepazīties ar latviešu tradīciju mantojumu, apkopojot, vācot un sistematizējot dejas. Cik bieži, dejojot deju, mēs aizdomājamies par tās izcelšanos? – Reti! Vai iedomājamies, ka Dziesmu un Deju svētkos dejotās dejas ir mūsu senču mantojums? Pateicoties latviešu dejas sistematizētājiem, mēs tās varam aplūkot tieši tādas, kādas tās dejoja agrāk. Kā vienus no populārākajiem un aktīvākajiem deju sistematizētājiem var minēt tādus ļaudis kā A. Jurjāns, E. Melngailis, J. Rinka, J. Ošs, J. Stumbrs, E. Siliņa, M. Lasmane, H. Sūna, I. Saulīte.
