Автор:
Оценка:
Опубликованно: 20.04.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Jaunlatviešu nacionālpolitiskie uzskati', 1.
  • Конспект 'Jaunlatviešu nacionālpolitiskie uzskati', 2.
  • Конспект 'Jaunlatviešu nacionālpolitiskie uzskati', 3.
  • Конспект 'Jaunlatviešu nacionālpolitiskie uzskati', 4.
  • Конспект 'Jaunlatviešu nacionālpolitiskie uzskati', 5.
  • Конспект 'Jaunlatviešu nacionālpolitiskie uzskati', 6.
Фрагмент работы

1. Nacionālās kustības darbinieki par tautiskās atmodas mērķiem (latviešu tautas nākotne, attieksme pret Baltijas guberņu autonomiju).

Jaunlatvieši galvenokārt iestājās par Latvijas ekonomisko attīstību, latviešu valodas tiesību aizstāvēšanu, latviešu skolu tīkla paplašināšanu, tautas izglītības līmeņa celšanu un feodālisma iekārtas palieku likvidēšanu. Viņuprāt, „nelatviešu augstākās skolās izglītojies latvietis tikai labvēlīgā gadījumā var ar sirdi un dvēseli piederēt savai tautai” (Kronvalds, Atis. Tagadnei. Rīga: Liesma, 1987, 111.lpp.), tāpēc viņi mudina neapstāties pie skolā vien iegūtajām zināšanām, bet papildus turpināt iepazīties ar latviešu tautas valodu un tās īpatnībām, kā arī ar Latvijas vēsturi. Tāpat viņi aicina savus tautiešus par spīti iegūtajai izglītībai, kas iespējams ļāvusi tiem iedzīvoties labākos apstākļos, neaizmirst savu patieso izcelsmi. „Matemātika un dabaszinātnes – pie to izveidošanas darbojušās daudzas tautas – nevar dot nevienu neapgāžamu pierādījumu, ka izglītības dēļ katrā ziņā jāatsakās no tautības.” (Ibid., 110.lpp) Par katra izglītota latvieša pienākumu tiek izvirzīts „lai skolā iegūtās zināšanas un prasmes izlietotu ne tikai atsevišķa izglītota tautas locekļa, bet visas tautas labā, ceļot tās garīgo, tikumisko un materiālo labklājību” (Ibid., 112.lpp). …

Коментарий автора
Отправить работу на э-почту

Твое имя:

Адрес э-почты, на которую отправить адрес работы:

Привет!
{Твое имя} советует Тебе посмотреть работу в интернет-библиотеке Atlants.lv на тему „Jaunlatviešu nacionālpolitiskie uzskati”.

Адрес работы:
https://rus.atlants.lv/w/795558

Отправить

Э-почта отправлена.