2.45.Kādi ir apcietinājuma termiņa aprēķināšanas pamatprincipi?
277.pants
2.46.Kas piemēro apcietinājumu līdz iztiesāšanas uzsākšanai un pēc tās uzsākšanas?
Izmeklēšanas tiesnesis
2.47.Kādi ir termiņi piespiedu līdzekļiem – mājas arests, ievietošana sociālās korekcijas izglītības iestādē un ievietošana ārstniecības iestādē?
Mājas arestam un sociālās korekcijas izglītības iestādē piemērojami apcietinājuma termiņi un tajā pavadītais laiks uzskatāms par apcietinājumā pavadīto laiku.
Ievietošana ārstniecības iestādē – ne ilgāk par attiecīgajai noziedzīgo nodarījumu kategorijai noteikto maksimālo apcietinājuma termiņu pirmstiesas procesā. Ir ieskaitāms apcietinājuma laikā.
2.48.Ja atteikts piemērot apcietinājumu, vai var atkārtoti griezties ar ierosinājumu to piemērot?
Atkārtoti var ierosināt ja; personai celta jauna apsūdzība, persona pārkāpusi piemērotā drošības līdzekļa noteikumus, mēģina nelikumīgi ietekmēt liecinošo personu, mēģina iznīcināt noziedzīga nodarījuma pēdas, izdarījusi citu tīšu noziedzīgu nodarījumu vai izvairās no kriminālprocesa vai tiesas.
2.49.Kuru piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošana ir terminēta?
3.Izlasiet situācijas aprakstus un norādiet, vai tajos ir redzamas kļūdas un ja jā tad kādas.
3.1.Tā kā aizdomās turētā L. Sieva uz izsaukumiem uz pratināšanu vairākkārtīgi neieradās, vienmēr norādot savu slikto pašsajūtu sakarā ar grūtniecību, izmeklētājs uzskatīja, ka nepieciešams atvest viņu piespiedu kārtā. Raksturojiet izmeklētāja tālākas rīcības modeli un procesuālos dokumentu, kurā fiksēts izmeklētāja uzskats par piespiedu atvešanas nepieciešamību.
Grūtniecēm, ja šo faktu apliecinājis ārsts, piespiedu atvešanu var piemērot tikai tad, ja procesuālo darbību nav iespējams veikt personas atrašanās vietā, un tikai ar izmeklēšanas tiesneša vai tiesas lēmumu. 250.p trešā daļa.
…
1.1.Procesuālie piespiedu līdzekļi ir aizturēšana, ievietošana ārstniecības iestādē ekspertīzes izdarīšanai, piespiedu atvešana, un arī drošības līdzekļi. 1.2.Drošības līdzekļi ir dzīvesvietas maiņas paziņošana, pieteikšanās noteiktā laikā policijas iestādē, aizliegums tuvoties noteiktai personai vai vietai, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums izbraukt no valsts, uzturēšanās noteiktā vietā, personiskais galvojums, drošības nauda, nodošana policijas uzraudzībā, mājas arests, apcietinājums. Nepilngadīgajiem nodošana vecāku vai aizbildņu pārraudzībā, ievietošana sociālajā korekcijas izglītības iestādē. Karavīram nodošana vienības komandierim pārraudzībā. 1.3.Drošības nauda ir ar procesa virzītāja lēmumu noteikta naudas summa, kas nodota glabāšanā kredītiestādē, lai nodrošinātu aizdomās turētā vai apsūdzētā ierašanos u.c. noteikto pienākumu izpildi. 1.4.Piespiedu nauda ir līdz vienas LR minimālas mēnešalgas apmērs kas uzlikts par pienākumu, maksāt personai, kura traucē kriminālprocesā noteikto kārtību vai ignorē procesa virzītāja prasības. 1.5.Procesuālās sankcija ir piespiedu līdzekļi, kurus procesa virzītājs vai izmeklēšanas tiesnesis var piemērot personai, kura nepilda likumā paredzētos procesuālos pienākumus, traucē procesuālās darbības veikšanu vai izrāda necieņu tiesai. 1.6.Naudas sods ir naudas summa, ko tiesa vai prokurors uzliek samaksāt valsts labā 30 dienu laikā kā pamatsodu, bet tiesa arī kā papildsodu.
