-
Kvantitatīvās pētniecības metodes. Aptauja, tās kvantitatīvās formas, novērojums, satura analīze
Datorizētās intervijas
Datoru terminoloģijā ir termins – interaktīvs- interviju grafiks mainās un pielāgojas, paļaujoties uz atbildēm, kas ir ierakstītas kā dotās. Šādas intervijas iedalās divos soļos:
1. interviju grafika sastādīšana, ko sastāda ar specializētu programmatūru.
2. intervijas veikšana
Tiešsaistes aptaujas
Iedala divās daļās:
Pirmā iekļauj aptauju izsūtīšanu uz e-pastiem. Otrā – aptauja ir pieejama interneta mājas lapā.
Plusi- ātras, nav dārgas un sasniedz auditoriju visā pasaulē
Mīnusi- ja ir izvēlēta konkrēta mērķauditorija (piemēram, vīrieši vecumā 20-35), nav iespējams bloķēt vai kādā citā veidā aizliegt aptauju pildīt citiem vīriešiem.
Mūsdienu jaunās tehnoloģijas ir pavērušas lielākas iespējas veikt intervijas.
Fokusgrupas
Fokusgrupās sanāk kopā cilvēki, kas skaitās pētījuma mērķauditorija. Fokusgrupas vada intervētājs un kārtā fokusgrupā ir novērotājs un viens, kas pieraksta svarīgākās lietas. Parasti fokusgrupu darbību ieraksta lai vēlāk varētu analizēt. Fokusgrupas mērķis ir cilvēkus, kuri sanākuši kopā motivēt stāstīt un dalīties pieredzē. Viņi piedalās savā ziņa „prāta vētrā” kuras mērķis ir izzināt cilvēku viedokli. Fokusgrupas palīdz pētniekiem izvirzīt hipotēzes un atrast pareizos jautājumus anketām, aptaujām, utt.
…
„Sociālo pētījumu metodes” Autore šinī nodaļā izskatīs, kāpēc veicot pētījumu nevajadzētu tikai iet uz noteikto vietu, atbilstoši tavam pētījuma galvenajai tēmai, un vērot kā notiek un kas notiek tavā pētījuma laukā. Autore izmanto terminu laukuma izpēte, lai tajā iekļautu tādas metodes kā: dalībnieka novērošana, tiešā novērošana, situācijas izvērtēšana. Šis vairāk ir domāts kvantitatīvai metodei. Lauka pētījums ir gan, vecs gan jauns sociālajās zinātnēs. Daudzas lietas ko autore apraksta šajā nodaļa ir jau izmantotas daudzus gadsimtus. Kā arī lauku pētījums tiek izmantos ikdienas dzīvē, turpretī katru dienu. Tas, kas šajā nodaļā tiks aprakstīts būs: metodes dažādas detaļas, loģiskās domāšanas pielietojums, ieteikumi dažādām specifiskām zināšanām un tehnika, kas padara lauka pētījumus daudz labāk pielietojamus nekā citus.
