-
Plānu veidi būvniecībā
Kopējo ģenerālplānu izstrādā rūpniecības, lauksaimniecības vai civilbūvniecības ēku kompleksu būvei. Kopējo ģenerālplānu dažreiz izstrādā arībūvējot sarežģītas inženierbūves (kustības pārvadus, hidrotehniskās būves, televīzijas torņus, radiotorņus u.c.)
Par sākumdatiem kopējā būvlaukuma ģenerālplāna projektēšanai lieto:
Kompleksa ģenerālplānu;
Ģeoloģiskās, hidroģeoloģiskās un inženierekonomiskās izpētes datus;
Tāmju dokumentāciju;
Kopsavilkuma kalendārplānu (tīkla grafiku);
Veicamos aprēķinus un projekta materiālus.
Ģenerāļplāna projekta materiāli sastāv no grafiskās un aprēķina paskaidrojošās daļas:
Grafiskā daļa satur būvlaukuma ģenerālplānu, kurā atzīmēts pastāvīgo un pagaidu ēku, būvju un iekārtu izvietojums, to eksplikācija, nosacītie apzīmējumi un tehniski ekonomiskie rādītaji. Parasti veido mērogā 1 : 1000 vai 1 : 2000.
Plānam jāaptver visas pagaidu būves, dodot datus par to laukumu, izmēriem plānā, konstruktīvo vai tehnisko raksturojumu.…
Būvlaukuma plānu un ģenerālplānu veidi. Ģenerālplāns - projekta daļa, kura satur būbējamā objekta plānojuma, tā atsevišķo ēku un būvju, transporta ceļu, komunikāciju, kā arī labiekārtojuma kompleksu risinājumu. Būvlaukuma ģenerālplāns – būvlaukuma plāns, kurā ar nosacītiem apzīmējumiem parādītas esošās un būvējamās ēkas, kā arī pagaidu ēkas un būves, pastāvīgie un pagaidu ceļi un komunikācijas, montāžas mehānismu un materiālu krautņu izvietojums noteiktā būvdarbu procesā. Ir divu veidu ģenerālplāni: 1)Kopējais būvlaukuma plāns – aptver visu teritoriju, kurā noris būvdarbi. 2)Atsevišķais objekta ģenerālplāns – ietver tikai atsevišķa objekta būvdarbus, un aptver tikai tam pieguļošo teritoriju.
