-
Senā Grieķija
Individuālās pilsētu valstīs bija noteiktas tirgus vietas, taču šādi tirgi pastāvēja lielā mērā izolēti ar minimālu sakarību starp tiem. Tādējādi, cenas tika noteiktas saskaņā ar vietējiem apstākļiem un personiskām attiecībām, nevis saskaņā ar bezpersonisku spēku piedāvājumu un pieprasījumu. Finley modelis atzīst izmaiņas gan kvantitātē, gan kvalitātē.
Finley modelis lielākā daļā saistīts ar arhaisko periodu seno Grieķijas vēsturē. Grieķu civilizācijā iezīmējas „Dark Age” ar apvērsumu un veido tā pamata sociālo, juridisko, politisko un ekonomisko institūciju. Neskatoties uz faktu, ka liela daļa Grieķijas kontinentā daļa ir kalnaina un niecīgu daudzumu upēm, ir pietiekami auglīga zeme un ziemas nokrišņu daudzumu tā, ka lauksaimniecība varētu atvēlēt lielāko daļu no ekonomikas produktivitātes. Grieķijā ir brīva uzņēmumu ekonomika, un lielākā daļa zemes ir privātīpašums. Lauksaimniecība tika veikta galvenokārt mazās ģimenes saimniecībās. Lielā attālumā pa jūras ceļiem tirdzniecībai tika veltīti gandrīz tikai luksusa izstrādājumi, piemēram, dārgmetāli, rotaslietas un smuki apgleznota keramika.
Klasiskā perioda laikā, Senajā Grieķijā turpinājās iedzīvotāju pieaugums, kā ari politisko notikumu attīstību ietekmēja dažādas ekonomikas nozares.…
Seno grieķu civilizācijas liecību ir ļoti minimāla. Grieķija nebija vienota, bet gan sastāvēja no simtiem mazu, neatkarīgu „pilsētu valstīm”. Seno grieķu civilizācijas periodos nebija auksts tehnoloģijas līmenis, tā kā šodien. Senie grieķi bija saistīti ar saimniecisko darbību. Tās ražo un mainās precēm gan ar vietējiem, gan tālsatiksmes tirdzniecības sistēmām. Debates par senajiem grieķiem sākās vēlu deviņpadsmitajā gadsimtā un tika spriests par jautājumu, vai ekonomika ir „primitīva” vai „mūsdienīga”. Tradicionālie senie vēsturnieki, kas balstījās uz filoloģijas un arheoloģijas, sliecās uz domu, ka senie griķi bija ar modernisma interpretāciju, bet vēsturnieki, kas domas nodarbināja jaunas metodes, domāja, ka senie grieķi bija ar primitīvu skatījumu.
