Автор:
Оценка:
Опубликованно: 08.06.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Основная школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Divu dzejoļu salīdzinājums - Ojāra Vācieša "Vienstāva Rīga" un "Ko dziedāja Rīga', 1.
  • Эссе 'Divu dzejoļu salīdzinājums - Ojāra Vācieša "Vienstāva Rīga" un "Ko dziedāja Rīga', 2.
  • Эссе 'Divu dzejoļu salīdzinājums - Ojāra Vācieša "Vienstāva Rīga" un "Ko dziedāja Rīga', 3.
Фрагмент работы

Tēma:
Dzejoļi ir par Rīgu, par izjūtām pilsētā, kas ir izteikts caur vēstures faktiem un mūsdienu ikdienu.
Temats: Abi dzejoļi ir saturiski līdzīgi. Autori darbā parāda Rīgas skaistumu, attieksmi pret šo pilsētu. Abu dzejoļu dzejas rindas ir saprotams, samērā viegli uztveramas autora domātās idejas. Autori apdzejo pilsētu caur apkārtējo tā, ka lasītājam veidojas pozitīvs skatījums pret Rīgu. Autoram to ir izdevies panākt rakstot dzejoli.
Tematika: Abi ir filozofiskās tematikas dzejoļi, kuros autori pauž savu attieksmi un dalās savās pārdomas par pilsētu, par Rīgu.
Saturs: Dzejoļa rindās tiek parādīta pilsētas daiļums. Saturā kopīgi ir tas, ka apdzejo vienu konkrētu pilsētu – Rīgu. B dzejolī lielāks akcents ir tieši konkrētiem vēstures notikumiem un vēstures laika posmiem. Šo ideju spilgtāk pauž izvēlētais dzejoļa ritms un forma. A dzejolī autors vairāk pauž tieši savu attieksmi pret pilsētu. Rīgu attēlo kā vienkāršu ēku kopumu, tajā pašā laikā norādot uz to lielo vērtību un nozīmi pilsētniekiem uz pašam autoram.
Liriskā Es attieksme: Abos dzejoļos liriskais Es slavina Rīgu, parādot, kā tā ir veidojusies, ko tā ir pārcietusi un kā šobrīd cilvēks tajā dzīvo. A dzejoļa rindās ir saskatāmas dziļas liriskā Es pārdomas un skatījums uz šīs pilsētas arhitektūru. Viņš jūt līdzi pārmaiņām, izmaiņām un apkārtējiem, kuriem šī pilsēta ir kaut ko devusi. B dzejolī liriskais Es izkliedz (caur dzejoļa formu) savu mīlestību un slavinājumu pilsētai. Viņš lepojas ar Rīgas izturību, ka tā nav zaudējusi savu brīvību.

Коментарий автора
Atlants