Автор:
Оценка:
Опубликованно: 06.03.2015.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2011–2015 гг.
  • Конспект 'Kopējais pieprasījums. Multiplikatora (reizinātāja) modelis. Keinsa krusts. Inve', 1.
  • Конспект 'Kopējais pieprasījums. Multiplikatora (reizinātāja) modelis. Keinsa krusts. Inve', 2.
  • Конспект 'Kopējais pieprasījums. Multiplikatora (reizinātāja) modelis. Keinsa krusts. Inve', 3.
  • Конспект 'Kopējais pieprasījums. Multiplikatora (reizinātāja) modelis. Keinsa krusts. Inve', 4.
Фрагмент работы

Piespiedu ietaupījumi. Tā ir rezervju veidošana ražošanas vajadzībām, kā arī līdzekļu krāšana parādu nomaksai, jo lielāks piespiedu ietaupījumi īpatsvars, jo vieglāk paredzēt iespējamo investīciju līmeni.
Patēriņu un ietaupījumus ietekmē arī virkne specifisku faktoru: sociālie, demogrāfiskie, vēsturiskie utt. turklāt tiem ir arī dažādi subjektīvi motīvi.
Faktori, kas ietekmē mājsaimniecību krāšanas tieksmi negatīvi, ir, piemēram, mājsaimniecības izmērs (jo lielāka mājsaimniecība, jo zemāks uzkrājumu līmenis), bezdarbs, labs veselības stāvoklis (gan esošais, gan sagaidāmais) un nekustamā īpašuma piederība. Drechsel-Grau un Schmid (2013) pierāda, ka negatīvu ietekmi uz mājsaimniecību uzkrājumiem atstāj- keeping up with the Jones rīcība (mājsaimniecības mēdz skatīties, piemēram, uz turīgāku kaimiņu paradumiem, un veikt lielākus tēriņus un dzīvot pāri saviem līdzekļiem). Mājsaimniecības, kuru mājokļu platība ir lielāka, kuru īpašumā ir automašīna un kuru aprūpē ir vairāk bērnu, veic mazākus uzkrājumus.

Коментарий автора
Atlants