Автор:
Оценка:
Опубликованно: 03.11.2005.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 3 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Socioloģiskā metode R.Blaumaņa novelē "Salna pavasarī"', 1.
  • Эссе 'Socioloģiskā metode R.Blaumaņa novelē "Salna pavasarī"', 2.
  • Эссе 'Socioloģiskā metode R.Blaumaņa novelē "Salna pavasarī"', 3.
  • Эссе 'Socioloģiskā metode R.Blaumaņa novelē "Salna pavasarī"', 4.
  • Эссе 'Socioloģiskā metode R.Blaumaņa novelē "Salna pavasarī"', 5.
Фрагмент работы

Socioloģiskā metode saistās ar faktoloģisko materiālu izmantošanu, laikmetu, socioloģiski ekonomiskās situācijas izpēti, vēstures faktiem, rakstnieka skatījumu un atsaucēm daiļdarbā.
Rūdolfa Blaumaņa novele „Salna pavasarī” ir daiļdarbs, kuru varētu analizēt ar socioloģisko metodi. Šajā novelē ir iespējams aplūkot tā laika, t. i., 19. gs. norises Latvijā un cilvēku savstarpējās attiecības, kas un kā tiek veidotas šajā laikā.
Analizējot noveli „Salna pavasarī”, vispirms vajadzētu noskaidrot šā laika (19. gs.) norises Latvijā.
Tātad, laiks, par kuru tiek stāstīts šajā daiļdarbā ir Latvija 19. gs. beigās. 19. gs. pēdējo gadu desmitos notika strauja latviešu sabiedrības pārveidošanās. Agrāk gandrīz vai visi bija muižas zemnieki vai gājēji, t. i., kalpi, bet nu tie sāka sadalīties dažādos grupējumos gan pēc nodarbošanās, gan pēc materiālā stāvokļa, gan pēc izglītības.
Sākās māju pārdošana par dzimtu. Saimnieki, kas bija savas mājas izpirkuši un prata saimniekot, kļuva turīgi un norobežojās no nomniekiem, rentniekiem un gājējiem. No pēdējiem daudzi izceļoja vai aizgāja uz pilsētām un kļuva par kalpotājiem, amatniekiem, tirgotājiem vai strādniekiem.…

Коментарий автора
Atlants