Автор:
Оценка:
Опубликованно: 31.08.2017.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 10 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Образец документа 'Klīniskā farmācija. Randomizēta, kontrolēta pētījuma analīze', 1.
  • Образец документа 'Klīniskā farmācija. Randomizēta, kontrolēta pētījuma analīze', 2.
  • Образец документа 'Klīniskā farmācija. Randomizēta, kontrolēta pētījuma analīze', 3.
Фрагмент работы

Rezultātu vērtējums - autoru un jūsu. Cik ticami ir rezultāti? Uz kādiem gadījumiem ir iespējams rezultātus attiecināt? Kā tie ietekmēs ikdienas praksi/pacientu aprūpi?
Autori secina, ka, lai arī palielinājās WAZ, ceļgala – papēža garuma un psihomotorās attīstības rādītāji Fe grupā salīdzinājumā ar placebo. Tomēr šie rezultāti nav tik ietekmīgi, un, skatoties visaptveroši uz visām 4 grupām, var spriest, ka Fe un Zn trūkums organismā nav vienīgais faktors, kas ietekmē augšanas, attīstības traucējumus šajā populācijā. Jau iepriekšējā pētījumā [10] tika pierādīts, ka lietojot Zn + Fe kombināciju, palielinājās seruma ferritīna un cinka līmenis asinīs, bet nozīmīgāku efektu sniedza dzelzs lietošana atsevišķi nevis kombinācijā, kas veicināja hemoglobīna un seruma ferritīna līmeņa paaugstināšanos organismā bērniem, kam bija anēmija. Lietojot dzelzi, tika novērota uzlabošanās psihomotorā attīstībā, kas netika novērota Zn grupā.
Šis bija efektivitātes pētījums. Pētījuma hipotēzēs netika ietverts jautājums par apakšējo elpceļu infekcijas gadījumu reģistrēšanu, kas tika norādīts primārajā galamērķī. Izmantojot faktoriālo metodi, kad dalībnieki tiek iedalīti 4 dažādās grupās, salīdzinot 2 mikroelementus, dod ļoti informatīvus rezultātus. Vienīgais trūkums ir, ka tiek sarežģīta pētījuma koordinēšana un veikšana, kas paaugstina kļūdu iespējamību. …

Коментарий автора
Atlants