-
Atbalsta lēciens
Kā vērtē?
Novērtē lēciena augstumu un tālumu, tā sarežģītību (apgriezienu skaitu ap garenasi un šķērsasi u.c.), izpildes un nolaišanās precizitāti. Vingrotāju uzstāšanās vērtē galvenais tiesnesis un astoņi tiesneši, kuri “apkalpo” inventāru. Tiesneši sadalīti divās grupās. Divi vērtē vingrojuma sarežģītību un kompozīciju 10 ballu sistēmā, bet seši citi tiesneši – izpildes tehniku. Lai ātri fiksētu tehniskos elementus, ko demonstrējuši vingrotāji uzstāšanās gaitā, tiesneši izmanto vairāk nekā 1000 speciālas rakstiskas zīmes – līdzīgus stenogrāfiskiem. No tiesnešu pirmās grupas izliktām atzīmēm atskaita balles par pieļautajām kļūdām: no 0,1 balles par nelielu kļūdu līdz 0,4 ballēm par rupju kļūdu. Kritiens no rīka vai uz tā tiek vērtēts 0,5 ballēs. Pēc noteikumiem, veicot atbalsta lēcienu, blakus sportista apdrošināšanai var atrasties asistents, bet, ja vingrotājs ir izmantojis viņa palīdzību, no sportista automātiski noņem 0,4 balles.
Labākā sportiste
Simona Ariena Bailsa ir amerikāņu vingrotāja. Viņa ir četrkārtēja 2016. gada olimpisko spēļu čempione (uzvarēja arī daudzcīņā un kopā ar ASV izlasi komandu sacensībās). Trīs reizes piedalījusies pasaules čempionātā vingrošanā (2013, 2014, 2015), iegūstot kopā 10 zelta medaļas un vēl 4 cita kaluma medaļas. 2013. gada pasaules čempionātā S. Bailsa kļuva par pirmo afroamerikāņu vingrotāju, kas kļuvusi par pasaules čempioni vingrošanas daudzcīņā.
…
Balsta lēcieni ir viens no sporta vingrošanas veidiem vīriešiem un sievietēm. Tas ir ļoti intensīvs fizisku vingrinājumu veids, kas virza prasības ātruma un spēka sagatavotībai. Sportisti veic lielas jaudas darbu. Atbalsta lēcienu tehnika veidojas no skrējiena un uzlēciena uz tiltiņa, atspēriena ar kājām, lidojuma līdz roku novietošanas uz tiltiņa, atspēriena ar rokām, lidojuma un nolaišanās. Vissarežģītākās fāzes – ar kāju atgrūšanu pret tiltiņu un rokām pret inventāru. No to efektivitātes ir atkarīga ķermeņa kustības trajektorijas pareizība lidojumu fāzēs un lēciena kvalitāte kopumā. ...
