Автор:
Оценка:
Опубликованно: 10.06.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 5 единиц
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2000–2010 гг.
  • Конспект 'Pedagoģiska konflikta analīze', 1.
  • Конспект 'Pedagoģiska konflikta analīze', 2.
  • Конспект 'Pedagoģiska konflikta analīze', 3.
  • Конспект 'Pedagoģiska konflikta analīze', 4.
  • Конспект 'Pedagoģiska konflikta analīze', 5.
  • Конспект 'Pedagoģiska konflikta analīze', 6.
  • Конспект 'Pedagoģiska konflikta analīze', 7.
  • Конспект 'Pedagoģiska konflikta analīze', 8.
Фрагмент работы

Tiek izšķirti dažādi starppersonu konfliktu tipi:
1. Racionāli apzinātais konflikts. Abas konfliktējošās puses apzinās savu pretrunīgo interešu būtību, zina, ka konfliktam ir iemesls. Šādam konfliktam raksturīga pietiekami civilizēta uzvedība konflikta situācijā, gatavība atrisināt konfliktu.
2. Pseidokonflikts. Vienam no oponentiem liekas, ka abu pušu intereses ir nesamierināmas, nekādu kompromisu nevar būt. Vērtības nozīme tiek mākslīgi paaugstināta. Neracionāla uzvedības stratēģija un taktika pseidokonfliktā noved pie neiespējamības uzvarēt. Rezultāts ir zaudēti resursi un vilšanās. Šis konflikta veids līdzinās cīņai ar vējdzirnavām.
3. Iracionālais konflikts. Pats destruktīvākais konflikta veids, jo abas konfliktējošās puses ir pārliecinātas, ka tās šķir pretrunu bezdibenis. Vērtība, par kuru noris cīņa, šķiet nedalāma. Uzvarai ir jāmobilizē visi spēki un resursi. Pretinieks ir jāiznīcina.
4. Latentais (slēptais) konflikts. Konfliktam ir iemesls, bet partneri īsto iemeslu vārdā nenosauc vai arī labi neapzinās. Viņu starpā notiek strīdi, kašķēšanās par sīkumiem.
5. Nobīdītais konflikts. Tā ir strīdēšanās par sīkumiem. Šis konfliktu veids rodas no daudzu savlaicīgi neatrisinātu konfliktu uzkrāšanās. It kā dotajam konfliktam nav iemesla, bet tas rodas uz uzkrāto aizvainojumu un negatīvo emociju bāzes.
6. Gadījuma konflikts - uzplaiksnījums. Konflikts ir ļoti pārejošs, ātri sākas un pāriet. Tam nav dziļāku sakņu.
Atkarībā no sadursmes pamata konflikti var būt destruktīvi un konstruktīvi. Destruktīvais konflikts, kā pamatā ir savstarpējās antipātijas, netiek atrisināts, abas puses turpina ieņemt nesamierināmas pozīcijas. Konstruktīva konflikta gadījumā, kura pamatā ir pieeju pretrunīgums, tiek atrasts produktīvs problēmas risinājums, bieži vien notiek abu pušu tuvināšanās un attiecību nostiprināšanās.


Коментарий автора
Atlants