-
Irāna - patiess vai konstruēts drauds
Irāka ir radījusi skaidru pozīciju, ka Irānas bagātināšana ar papildus jaudu tai šķiet nepieļaujama, kā papildus apdraudējums. Ne tikai Irākas, bet arī Izraēlas un ASV amatpersonas ir paziņojušas, ka ar kodolieročiem apbruņota Irāna ir eksistējošs drauds.
Balstoties uz iepriekš sniegto informāciju, secinu, ka Irāna nav izteikts drauds starptautiskajai drošības sistēmai. Kā arī vēlos uzsvērt, ka Irāna iespējams ar šiem kodolieročiem, nodrošinās lielāku starptautisko stabilitāti. Manuprāt, Irāna ievieš kodolieročus, jo primāri to vada bailes no citā valstīm(ASV, Izraēla), to kodolprogrammas, arī militārais pārsvars. Tā kā blakus esošajai valstij Izraēlai pieder reģionāls kodolbruņojuma monopols, kurš ir pierādījies pēdējos četros gadsimtos, ir ilgi darbinājis nestabilitāti Tuvajos Austrumos. Galu galā, spēkiem ir jābūt sabalansētiem, tāpēc uzskatu, ka jāņem vērā vēsturiski notikušas, piemēram, 1981. gadā Izraēla bombardēja Irāku, lai novērstu izaicinājumu tās kodolprogrammas monopolam. Tieši to pašu tā izdarīja ari ar Sīriju 2007. gadā un pašlaik rīkojas identiski ar Irānu. Ar kodolieroču eksistenci, Irāna radītu priekšstatu, ka valsts ir spēcīga, atturot citas valstis no potenciālu draudu radīšanas. Manuprāt šobrīd no Irānas puses nepastāv tāds drauds, ka ar kodolieroču eksistenci tā varētu apdraudēt kādu citu valsti, lai panākt savu gribu.
…
Vai Irāna ir patiess vai konstruēts drauds? Irānai ir ļoti spēcīga nacionālā identitāte. Tā ir veidojusi kodolenerģijas tehnoloģijas kopš 1950.gada un progresējusi 1970. gados ar Rietumu valstu palīdzību. Pēc Islama revolūcijas 1979. gadā Irāna apturēja kodolieroču programmu līdz 1980-1988. gada Irānas-Irākas karam. 2002.g. un 2003.gadā palielinājās sabiedrības bažas par Irānas ambīcijām, apbruņojoties ar kodolieročiem. (....)
