-
Jostas roze
Ārstēšanas principi
Lai gan jostas roze parasti pāriet pati no sevis dažu nedēļu laikā, dermatologi tomēr stingri rekomendē ārstēt to ar attiecīgajiem medikamentiem. Savlaicīgi uzsākta terapija samazinātu komplikāciju attīstību un jostas rozes izsitumu daudzumu.
Lai ārstētu jostas rozi var lietot:
• Pret vīrusu medikamentus
Ja Jūs apmeklējat dermatologu vai kādu citu ārstu pirmajās 72 stundās pirms Jums parādās izsitumi, Jūs varat sākt lietot pret vīrusu zāles. Šīs zāles samazinās sāpes, smaguma pakāpi un jostas rozes raksturīgo izsitumu daudzumu. Pret vīrusu zāles ir valacyclovir un acyclovir.
• Citas ārstēšanas metodes
Jūsu dermatologs var rekomendēt arī citas ārstēšanas metodes. Mitras drēbes var palīdzēt cīnīties ar sāpēm un niezi. Lai samazinātu tūsku un sāpes Jūsu dermatologs var izrakstīt kortikosteroīdu saturošas tabletes. Tās Jūs varat lietot kopā ar pret vīrusu zālēm. Šī ārstēšana nav piemērota katram cilvēkam.
Ja sāpes ir ilgstošas tiek izrakstīti pret sāpju līdzekļi vai nervu blokādes kurss. Nervu blokādes ir injekcijas, kuras satur anestēziju – nejūtīgumu noteiktā rajonā. Tās arī var saturēt kortikosteroīdus, lai samazinātu sāpes un pietūkumu.
…
Ja ir jostas roze, simptomi parādās pirms izsitumu parādīšanās. Ādai var būt dedzinoša, niezoša vai tirpstoša sajūta. Dažkārt izsitumi uz ķermeņa var būt ļoti jūtīgi. Šis jūtīgums biežāk attīstās vienā rajonā un parasti tikai vienā ķermeņa pusē. Tas parasti ilgst 1 līdz 5 dienas pirms izsitumu parādīšanās. Dažiem cilvēkiem varbūt gripai līdzīgi simptomi. Tie ietver drudzi, drebuļus un nogurumu. Izsitumi parasti parādās uz vienas sejas vai ķermeņa puses. Šie izsitumi ir sāpīgāki, bet mazāk niezoši salīdzinājumā ar vējbakām. Jostas rozes izsitumi var ilgt no 2 līdz 4 nedēļām. Pūšļi var būt dzeltenīgu vai asiņainu saturu, tiem plīstot, veidojas kreveles.
