Автор:
Оценка:
Опубликованно: 07.04.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 6 единиц
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2000–2010 гг.
  • Эссе 'Civildienesta vispārīgs salīdzinājums Latvijā un Igaunijā', 1.
  • Эссе 'Civildienesta vispārīgs salīdzinājums Latvijā un Igaunijā', 2.
  • Эссе 'Civildienesta vispārīgs salīdzinājums Latvijā un Igaunijā', 3.
  • Эссе 'Civildienesta vispārīgs salīdzinājums Latvijā un Igaunijā', 4.
Фрагмент работы

Civildienestu gan Latvijā , gan Igaunijā civildienesta likums. Igaunijā civildienesta likums[pieņemts ātrāk, kā Latvijā- 1995.gadā, savukārt Latvijā 2000.gada septembrī. Latvijas civildienesta likumā izdarīti 8 grozījumi, pēdējais 2007.gada 24. maijā. Igaunijā šajā pašā likumā arī izdarīti vairāki grozījumi.
Raksturojot kaimiņvalsts likumu, to veido 14 nodaļas, kas ietver vispārīgos nosacījumus, ierēdņa statusu, tiesības, pienākumus, atalgojumu, disciplinārsodus, paaugstināšanu amatā un ierēdņa profesionālās darbības rezultātu izvērtēšanu, kā arī civildienesta gaitas dokumentēšanu, atbrīvošanu no amata un citas procedūras. Valsts civildienests Igaunijā tiek dalīts valsts un pašvaldību civildienestā. Latvijas likums ir apjomā mazāks, sastāv no 7 nodaļām, 43 pantiem. Šis likums nosaka, tāpat kā Igaunijas, nosaka valsts civildienesta ierēdņa amata pretendentam izvirzāmās obligātās prasības, iecelšanu ierēdņa amatā un atbrīvošanu no ierēdņa amata, ierēdņa pienākumus, tiesības, dienesta gaitu un vadību vispārējā valsts civildienestā. Latvijā nepastāv pašvaldību civildienests, taču iedalīts vispārējā un specializētajā civildienestā.
Igaunijā saskaņā ar likumu ierēdnis ir persona, kas darbojas valsts vai pašvaldību iestādē. Līdz ar to persona, kam ir darba attiecības ar valsti, ir valsts ierēdnis, savukārt persona, kam ir darba attiecības ar pašvaldību, ir pašvaldības ierēdnis. …

Atlants