Автор:
Оценка:
Опубликованно: 30.11.2020.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2016–2020 гг.
  • Конспект 'Kriminālsodu politika', 1.
  • Конспект 'Kriminālsodu politika', 2.
  • Конспект 'Kriminālsodu politika', 3.
Фрагмент работы

Kuri apstākļi ietekmē soda veida izvēli, bet kuri soda mēra izvēli.
Kādu soda veidu un mēru Jūs noteiktu. Pamatojiet!
Saskaņā ar KL 7.panta trešo daļu 180. pantā minētais noziegums ir mazāk smags noziegums.
Saskaņā ar KL 46.panta otro daļu nosakot soda veidu, ņem vērā izdarītā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, kā arī vainīgā personību. Izvērtējot noziedzīga nodarījuma raksturu vērā jāņem noziedzīga nodarījuma kaitīguma pakāpe, ko nosaka pēc noziedzīga nodarījuma objekta, jeb apdraudētās intereses nozīmīguma. Pētera radītais kaitējums nebūtu vērtējams kā nozīmīgs. Nosakot soda veidu vērā jāņem vainīgā personība, kas ir svarīgākā sastāvdaļa soda individualizācijā, jo soda individualizācijas ir cieši saistīta ar taisnīguma principu.
Ziņas, kas raksturo personību skar četrus cilvēka dzīves un darbības aspektus:
1)fizisko stāvokli- vecums, veselības stāvoklis; 2)psihisko stāvokli-pieskaitāms vai ierobežota pieskaitāmība; 3)sociālo statusu-ģimenes stāvoklis, darbs, mācības un 4)tiesisko statusu- personas likumpaklausība, noskaidrojot noziedzīgo tieksmju stabilitāti. Pētera personība būtu vērtējama pozitīvi, Pēteris strādā un mācās, likumpārkāpumu izdara pirmo reizi.
Nosakot soda mēru ņem vērā atbildību mīkstinošus vai pastiprinošus apstākļus. Uzdevumā minētajā gadījumā ir atbildību mīkstinošie apstākļi. Saskaņā ar KL 47. panta 1. daļas 1. apakšpunktu 1) noziedzīgā nodarījuma izdarītājs pieteicies par vainīgu, vaļsirdīgi atzinies un nožēlojis izdarīto. Šajā gadījumā gribētu piebilst, ka pirmās daļas 1 punktā paredzētais atbildību mīkstinošais apstāklis ir konstatējams, pastāvot visiem trim elementiem kopā (AT Senāta Krimināllietu departamenta lēmums 08.01.2007)

Коментарий автора
Atlants