Автор:
Оценка:
Опубликованно: 13.01.2005.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 4 единиц
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Cilvēka uzvedība konfliktā', 1.
  • Конспект 'Cilvēka uzvedība konfliktā', 2.
  • Конспект 'Cilvēka uzvedība konfliktā', 3.
  • Конспект 'Cilvēka uzvedība konfliktā', 4.
  • Конспект 'Cilvēka uzvedība konfliktā', 5.
Фрагмент работы

Domas neprecizitāte – līdz galam nenoformulē savu domu, līdz ar to vēlāk var varēt. Šis psihotriks liek oponentam noprast, ka pārstāvis gatavs apspriest dažādus viedokļus, ne aizstāvēt vienu konkrētu pozīciju. Manipulators šādu taktiku var pielietot laika novilcināšanai un oponenta izprovocēšanai, lai panāktu sev labvēlību rezultātu ar civilizētiem paņēmieniem.
Argumentu nepilnības var izmantot manipulators, kas ir apveltīts ar pārliecināšanas spējām, personisko magnētismu. Aiz pārliecinošiem pareizi veidotie vārdiem un teikumiem tiek nomaskētas argumenta nepilnības. Sarunbiedrā tas visdrīzāk rada sajūtu, ka viņš līdz galam pats neizprot problēmu un viņš pat var mēģināt papildināt manipulatora argumentus. Šis psihotriks vērojams reliģiskajos saietos.
Visas šīs manipulācijas ir izdevušās, ja “upuri” pārņem neērtības sajūta un viņam pietrūkst spēka un uzņēmības, lai atgrieztos pie sākotnējās tēmas un dotu pretsparu.
Interesanta ir vadītāju loma diskusijās. Vadītājam ir lielas iespējas izmantot dažādus trikus, lai pārrunas novestu pie jau iepriekš paredzēta rezultāta, kurš izdevīgs kādai no pusēm.…

Коментарий автора
Atlants