Оценка:
Опубликованно: 05.01.2011.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Statistikas novērošana', 1.
  • Конспект 'Statistikas novērošana', 2.
  • Конспект 'Statistikas novērošana', 3.
  • Конспект 'Statistikas novērošana', 4.
Фрагмент работы

Termins «.statistika» cēlies no latīņu vārda «status», kas nozīmē «no­teikts lietu stāvoklis». Sākumā to lietoja «politiskais stāvoklis» nozīmē. No Šejienes itāļu vārds stāto — valsts un statista — valsts pārzinātājs. Statistikas termins ir ļoti plašs. Pašreiz ir apmēram tūkstotis statisti­kas definīciju. Pirmā no tām attiecas uz 1749. gadu. 250 gadu laikā tā tika precizēta un papildināta.

par statistiku sauc īpašu praktiskās darbības nozari, kura nodarbo­jas ar statistisko datu iegūšanu, apstrādi un analīzi;
par statistiku sauc zinātni, kura izstrādā teorētiskos atzinumus un metodes, kuras izmanto statistikas praksē;
par statistiku bieži sauc statistiskos datus, kuri uzrādīti uzņēmuma, organizācijas, nozares atskaitēs, publicēti krājumos un presē. Dati ir statistiskā darba rezultāts.

Bieži vārdu „statistika” saprot kā apzīmējumu vārdiem „statistiskā metodes” – metodes, kuras lieto pie datu savākšanas, attēlošanas, analīzes un interpretācijas.1

Statistikas pamata uzdevums ir pētīt dažādas masveida parādības un procesus sabiedrībā, vērā ņemot konkrētos lielumus, vietas apstākļus un attiecīgo laiku. …

Atlants