-
Raiņa darba "Mīla stiprāka par nāvi" analīze
6.)Manuprāt, no Maijas vajadzētu ņemt viņas godu pret sevi un stabilo vērtību sistēmu , to saglabāt un nodot arī nākotnei. Es tā uzskatu, jo šķiet, ka mūsdienas tas viss modernajā pasaulē zūd. Daudzi no mums dzīvo ar moto “ dzīvoju jau tikai vienreiz”, tādejādi reizēm krītot zemāk par zāli. Ir zudušas stabilās vērtību sistēmas pie kurām pieturētos, lai vai kas. Manuprāt, mūsdienās liela sabiedrības daļa pārāk pielāgojas absurdām rīcībām, tādejādi krītas sabiedrības standarti, vērtības un pats galvenais gods pašam pret sevi un citiem. Spilgti tas izpaužas attiecībās, kad sievietes nespēj aiziet no fiziskās vardarbības, jo viņas netic, ka būtu pelnījušas ,ko vairāk. Tā tam nevajadzētu būt .Mums katram ir jāciena sevi un jāsaprot, kad tiekam izmantoti un to nepieļaut.
7.)Manuprāt, šīs lugas patnis varētu būt Frīda, jo viņa ir pašpietiekama sieviete, kura zina kā panākt to, ko viņa vēlas. Jakubovskis nāk lūgt viņai palīdzību un viņa ātri ir izdomājusi rīcības plānu kā no situācijas gūt arī savu labumu. Viņai tiek Heils, Jakubovkiem Maija, tik šoreiz viss neiznāca kā ieplānots, jo tur , kur ir iesaistītas jūtas, tur nestrādā nekādi algoritmi.
…
Konflikts; Mīlestības un prāta nepārraujamā cīņa pār cilvēku. Heils mīlestības vadīts kļūst greizsirdīgs- “Vienmēr tu mini savu brīvību. Bet sievai nevajag nekādas brīvības, viņas brīvība ir pie vīra azotē. Bet, kad tev tik dārga ir brīvība: aiziet prom no manis, tad ej tūliņ pie sava poļa!” Lai gan tas cenšas mainīties, līdz galam tas Maijai nespēj uzticēties, tāpēc vēlas pēc iespējas ātrāk apprecēties un gūt viņu savā īpašumā. Maijas svētumu viņš apzinās tikai pēc viņas nāves, uzzinot kā un kādēļ Maijai nācies pamest šo pasauli, bet tad ir jau par vēlu. Savukārt, Jakubovskis mīlas varas aizmiglots cenšas ar visiem spēkiem iegūt Maiju sev. Kad viņa atsaka, tad viņš nolemj iet tumšu ceļu, kļūstot varmācīgs un uzbāzīgs. Tajā brīdī Maija pati sev nolemj likteni, aiziet ar godu nevis dzīvot aptraipītai
