Автор:
Оценка:
Опубликованно: 03.07.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Administratīvā akta un tiesas nolēmuma izpilde', 1.
  • Конспект 'Administratīvā akta un tiesas nolēmuma izpilde', 2.
  • Конспект 'Administratīvā akta un tiesas nolēmuma izpilde', 3.
  • Конспект 'Administratīvā akta un tiesas nolēmuma izpilde', 4.
  • Конспект 'Administratīvā akta un tiesas nolēmuma izpilde', 5.
  • Конспект 'Administratīvā akta un tiesas nolēmuma izpilde', 6.
Фрагмент работы

Tiesas nolēmuma piespiedu izpildes līdzekļi:
1)aizvietotājizpilde – ja ar tiesas nolēmumu iestādei uzlikts izpildīt noteiktu darbību, ko faktiski un tiesiski var veikt arī izpildiestāde vai cita institūcija, tiesas nolēmumu var izpildīt ar aizvietotājizpildes palīdzību;
2)amatpersonai uzliekot piespiedu naudu – ja iestāde nepilda pienākumu izpildīt kādu darbību vai atturēties no tās, iestādes vadītājam vai citai amatpersonai var uzlikt piespiedu naudu no 100 līdz 1000 Ls, ievērojot samērīgumu (atkārtoti – ne agrāk kā pēc 7 dienām). Piespiedu naudu uzliek ar izpildiestādes izpildrīkojumu – iepriekš jābūt brīdinājumam. Izpildrīkojums stājas spēkā tāpat kā administratīvais akts (tas tiek nosūtīts adresātam). Izpildrīkojumu par piespiedu naudas uzlikšanu var pārsūdzēt tiesā pēc izpildiestādes atrašanās vietas, ja tajā nav ietvertas likumā noteiktās sastāvdaļas, akts jau izpildīts labprātīgi vai piespiedu naudas summa nav samērīga. Amatpersona piespiedu naudu maksā no saviem personiskajiem līdzekļiem.
Izpildiestādes sastādīto tiesas nolēmuma piespiedu izpildes izmaksu aprēķinu var pārsūdzēt tiesā pēc iestādes atrašanās vietas.

Atsevišķu tiesas spriedumu sekas:
sekas spriedumam par AA atcelšanu, atzīšanu par spēkā neesošu vai spēku zaudējušu, aizliegumu veikt FR vai publiski tiesisko attiecību pastāvēšanas konstatāciju rodas ar brīdi, kad spriedums stājas spēkā;
iestāde nevar rīkoties pretēji tiesas spriedumam;
ja persona uzskata, ka iestāde rīkojas pretēji tiesas spriedumam, tā var iesniegt sūdzību augstākā iestādē (ja nav vai MK, var vērsties tiesā). Augstākas iestādes lēmumu var pārsūdzēt tiesā.
NB! Ne brīdinājums, ne izpildraksts nav AA, neviena no iepriekš minētajām darbībām nav arī FR (tās ir procesuālas darbības).

Коментарий автора
Atlants