Автор:
Оценка:
Опубликованно: 01.02.2021.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 4 единиц
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Ražošanas resursu tirgus. Ienākumu sadale', 1.
  • Конспект 'Ražošanas resursu tirgus. Ienākumu sadale', 2.
  • Конспект 'Ražošanas resursu tirgus. Ienākumu sadale', 3.
  • Конспект 'Ražošanas resursu tirgus. Ienākumu sadale', 4.
  • Конспект 'Ražošanas resursu tirgus. Ienākumu sadale', 5.
  • Конспект 'Ražošanas resursu tirgus. Ienākumu sadale', 6.
Фрагмент работы

Tās funkcijas ir nodrošināt sabiedrību ar nepieciešamajām precēm un pakalpojumiem, īstenot nodokļu politiku, radīt konkurenci, ja tā ir nepieciešama, uzlabot labklājības līmeni. Ekonomikas valstiskās regulēšanas metodes ir iedalāmas tiešajās un netiešajās metodēs. Tiešās metodes ir valsts programmu izstrāde, konkrētu nozaru finansēšana no valsts budžeta, cenu regulēšana, produkcijas ierobežošana. Netiešās metodes ir muitas tarifu ieviešana, ārējās tirdzniecības un procentu likmes regulēšana.
Ja preces cenas un iedzīvotāju izmaksu attiecība ir vienāda, un indivīda ieguvums ir vienāds ar visas sabiedrības ieguvumu no kādas preces vai pakalpojuma, tad tirgus darbība ir vērtējama sekmīgi. Tātad, patērētāja ieguvumu var definēt kā ārējo jeb trešās personas ārējo blakus efektu. Tie var būt gan pozitīvi, gan negatīvi. Pozitīvo ārējo blakus efektu pamatā ir iedzīvotāju izglītošanas iespējas, jo tās uzlabo darbaspēju tālāko attīstību. Savukārt, negatīvie ārējie blakus efekti ir tirgus nepilnību attēlojums.
Sabiedrības patēriņa preces un labumi ir preces, kuras patērētāji izmanto tikai savu personisko vajadzību apmierināšanai. Šīs preces un labumus izmanto indivīds, bet ir iespēja, ka to izmantos arī kāda cita persona.

Коментарий автора
Atlants