Автор:
Оценка:
Опубликованно: 17.10.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Pasaules globālās problēmas', 1.
  • Эссе 'Pasaules globālās problēmas', 2.
  • Эссе 'Pasaules globālās problēmas', 3.
  • Эссе 'Pasaules globālās problēmas', 4.
Фрагмент работы

Pie lielākajām ekoloģiskajām problēmām būtu jāmin gaisa un ūdens ( dzeramā tai skaitā ) piesārņošana, lielais kaitējums, kas tiek nodarīts apkārtējai videi. Pastāv vēl daudzi kritēriji, kas virs lielpilsētām rada smogu, pasaulē- skābo lietu un siltumnīcas efektu.
Protams vēl pastāv dabas katastrofas, iespējamās kodolkatastrofas un teroraktos izmantojamie bioloģiskie ieroči. Dabas un vides piesārņotība, savukārt, izraisa daudzu augu neauglību, kas daudzās valstīs beidzas ar badu.
CO-2 koncentrācija atmosfērā.
Oglekļa dioksīds rodas sadedzinot fosilo kurināmo – malku, ogles, naftu utt. Parasti oglekļa dioksīda koncentrācija dabā ir bijusi 0,03%, taču pēdējā laikā zinātnieki ir konstatējuši tā koncentrācijas paaugstināšanos.
Siltumnīcas efekts-
Ja atmosfērā oglekļa dioksīds sakrājas pārāk daudz, tas rada siltumnīcas efektu, oglekļa dioksīds gluži kā stikls siltumnīcā patur un neizstaro siltumu atpakaļ atmosfērā.
Iespējamie plūdi-
Siltumnīcas efekta rezultātā ūdens līmenis varētu celties gandrīz par 50 m un applūdināt 3% pasaules sauszemes- daudzas lielpilsētas, auglīgas lauksaimniecībā izmantojamās zemes un mežus.
Skābekļa zudumi-
ozona slāņa noārdīšanās, ko izraisa piesārņotība atmosfērā, veicina skābekļa ražošanas samazināšanos. Ultravioletie stari iznīcina augu galveno barības bāzi- planktonu.
Skābie lieti-
Veidojas atmosfērā ūdenim reaģējot ar gāzēm. Lielu ķīmisko rūpnīcu, minerālmēslu kombinātos, ogļu ieguves vietās skābie lieti bieži vien kļūst par biežu parādību.…

Коментарий автора
Atlants