Оценка:
Опубликованно: 25.04.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Secinājumi pēc Dž.Boulbija grāmatas "Drošais pamats" izlasīšanas', 1.
  • Конспект 'Secinājumi pēc Dž.Boulbija grāmatas "Drošais pamats" izlasīšanas', 2.
  • Конспект 'Secinājumi pēc Dž.Boulbija grāmatas "Drošais pamats" izlasīšanas', 3.
Фрагмент работы

Dž. Boulbijs raksta, ka bērnam pirmajā dzīves gadā ir īpaši vajadzīgs emocionāls komforts, kas vajadzīgs psihiskajai attīstībai. Vajadzība pēc drošības un mātes, ietekmē bērna personības izveidošanos. Mātes rūpes un atbalsts pirmajā dzīves gadā ir pamats, uz kura veidojas bērna pieķeršanās viņai. Mātes kā pieķeršanās objekta īpašības ir pieķeršanās uzvedības un personības pamatstruktūras veidošanās avots, tās veido cilvēka attieksmi pret pasauli un savas vietas apzināšanos tajā.
Pieķeršanās klasifikācijā tiek izšķirti trīs pieķeršanās modeļi:
- Pirmo modeli raksturo droša pieķeršanās, kas apliecina bērna paļāvību uz to, ka vecāki ir bieži pieejami, atsaucīgi un izpalīdzīgi grūtās vai biedējošās situācijās.
- Otro pieķeršanās modeli raksturo trauksmaina pretestība: bērns nav drošs, vai vecāki būs pieejami, atsaucīgi un izpalīdzīgi tad, kad viņam tas būs vajadzīgs.
- Trešajam pieķeršanās modelim ir raksturīga bailīga izvairīšanās: bērns nav drošs, ka meklējot gādību, atradīs kādu, kas labprāt palīdzēs; gluži pretēji, viņš ir pārliecināts, ka tiks noraidīts.

Коментарий автора
Atlants