-
Mācību vide
Mācību iestādi izvieto atbilstoši tās darbībai projektētā vai pielāgotā ēkā vai citas publiskas ēkas daļā, taču mācību iestādes ēkā var atrasties citas institūcijas, kurām ir atsevišķa ieeja un kuru darbība:
neapdraud bērnu drošību un nerada kaitējumu bērnu veselībai
netraucē pedagoģisko procesu.
Mācību iestādes teritorijā ir vismaz šādas funkcionālās zonas:
iestādes specifikai atbilstoša sporta zona (sporta laukums vai stadions, telpas vai būves sporta inventāra glabāšanai). Ja iestādē nav iespējas izveidot šo noteikumu apakšpunktā minēto sporta zonu, iestāde nodrošina, lai izglītojamajiem būtu iespēja apgūt sporta mācību priekšmeta programmu. Sporta zona atrodas ne tuvāk par 20 m no iestādes mācību korpusa logiem. Ja teritorijas nepietiekamās platības dēļ sporta zona atrodas tuvāk, to norobežo ar metāla sietu, trokšņu aizsegu, apstādījumiem vai citu estētisku aizsegu, kas aizsargā no trokšņiem un garantē izglītojamo drošību pārējā teritorijā. Sporta laukums ir klāts ar noblīvētu grunts segumu vai sporta nodarbībām piemērotu veselībai nekaitīgu cita blīva materiāla segumu.
saimniecības zona (kurināmā un izdedžu novietne, atkritumu konteineru novietne). Saimniecības zonā ne tuvāk par 20 m no iestādes ierīko betonētu vai asfaltētu laukumu sadzīves atkritumu konteineru novietošanai. Atkritumus glabā slēgtos konteineros, lai tiem nevarētu piekļūt kaitēkļi un grauzēji, kā arī netiktu piesārņota pārtika, iekārtas, teritorija, dzeramais ūdens un vide.…
Audzinoša vērtība ir skolas videi, morālajai gaisotnei, kas nosaka savstarpējo attiecību kultūru skolas ikdienā, un lai arī netīši, tomēr ļoti būtiski ietekmē skolēna mācīšanās motivāciju un darba kvalitāti. Arī skolas fiziskā vide (ēkas, to aprīkojums, materiāli) veicina mācīšanu un mācīšanos
