Автор:
Оценка:
Опубликованно: 26.10.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Reformācijas laikmeta zaudējumi un ieguvumi', 1.
Фрагмент работы

Par reformācijas iesākumu tiek uzskatīts 1517. gada 31. oktobris, kad Vitenbergas profesors Martiņš Luters iepazīstināja savus universitātes kolēģus ar paša sagatavotajām 95 tēzēm, kurās viņš uzstājas pret indulģenču pārdošanu un pēc tālaika tradīcijas aicināja garīdzniecību uz disputu.
Martiņa Lutera reformācijas iespaida paradijas arī citi reformatori, un ar šis reformācijas palīdzību pasaulē nāk jaunas reliģijas (luterānisms, kalvinisms), tāda veida var secināt, ka katoļu baznīca vairs nav noteicēja ne cilvēku dzīve, ne arī valsts pārvaldē. Cilvēks ir tiesīgs lemt visu pats, jo reliģiju ir kļuvis vairāk.
Viduslaikos baznīcas dievkalpojumi notika latiņu valoda, bieži vien parasts cilvēks nepārzina šo valodu un nebija nekādas jēgas piedalīties dievkalpojuma. Martiņa Lutera reliģija deva iespēju cilvēkiem piedalīties dievkalpojumā un būt pārliecinātam par katru vārdu, kas bija pateikts, jo tas notika nacionālajā valodā.
Tā, ka Gūtenberga grāmatu iespiešanas tehniskais izgudrojums ļāva ātrāk drukāt grāmatas,...

Коментарий автора
Отправить работу на э-почту

Твое имя:

Адрес э-почты, на которую отправить адрес работы:

Привет!
{Твое имя} советует Тебе посмотреть работу в интернет-библиотеке Atlants.lv на тему „Reformācijas laikmeta zaudējumi un ieguvumi”.

Адрес работы:
https://rus.atlants.lv/w/959010

Отправить

Э-почта отправлена.