Оценка:
Опубликованно: 07.05.2021.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2016–2020 гг.
  • Конспект 'Vardabīgi noziedzīgi nodarījumi - statistikas analīze', 1.
  • Конспект 'Vardabīgi noziedzīgi nodarījumi - statistikas analīze', 2.
  • Конспект 'Vardabīgi noziedzīgi nodarījumi - statistikas analīze', 3.
  • Конспект 'Vardabīgi noziedzīgi nodarījumi - statistikas analīze', 4.
  • Конспект 'Vardabīgi noziedzīgi nodarījumi - statistikas analīze', 5.
  • Конспект 'Vardabīgi noziedzīgi nodarījumi - statistikas analīze', 6.
  • Конспект 'Vardabīgi noziedzīgi nodarījumi - statistikas analīze', 7.
Фрагмент работы

Visvairāk noziegumu 5 gadu laikā bijis 2018. un 2020. gadā.
Šie noziegumi tiek uzskatīti par tīšiem, bet īstenotiem atbildību mīkstinošos apstākļos. Par mīkstinošiem apstākļiem ir uzskatāms nepieciešamās aizstāvēšanās fakts. Krimināllikuma 29.pantā teikts: “Nepieciešamā aizstāvēšanās ir darbība, kas izdarīta, aizsargājot valsts vai sabiedrības intereses, savas vai citas personas tiesības, kā arī personu pret uzbrukumu vai uzbrukuma draudiem tādā veidā, ka uzbrucējam tiek radīts kaitējums. Kriminālatbildība par šo darbību iestājas, ja pārkāptas nepieciešamās aizstāvēšanās robežas.”
Noziegumi, kas saistīti ar nepieciešamību aizstāvēties ar tīšu ļaunprātīgu nodomu, ir reti. Faktiski atbildētājs nekad nevēlas radīt sekas, kas norādītas KL 121., 128.pantā. Viņa galvenais mērķis ir pasargāt sevi vai citus no sabiedrībai bīstama apdraudējuma.
Policijas priekšnieks Armands Ruks uzsver, ka pandēmija cilvēku noskaņojumu ir ietekmējusi - ir paaugstināts stresa līmenis, tāpat pieaug negācijas, kas ir vien no iemesliem šī nozieguma skaita pieaugumā 2020. gadā.15
Lai novērstu šādus gadījumus, ir nepieciešams izglītot sabiedrību par pašaizsardzību, kā arī informēt sabiedrību par šo Krimināllikuma pantu, lai cilvēki šādās situācijās apzinātos normu robežas.…

Коментарий автора
Atlants