Автор:
Оценка:
Опубликованно: 16.06.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Sociālā psiholoģija', 1.
  • Эссе 'Sociālā psiholoģija', 2.
  • Эссе 'Sociālā psiholoģija', 3.
  • Эссе 'Sociālā psiholoģija', 4.
  • Эссе 'Sociālā psiholoģija', 5.
Фрагмент работы

Dzīvojot sabiedrībā, katrs indivīds kontaktējas ar citiem indivīdiem un izpilda dažādas lomas. Kontaktu sistēmas apgūšanas procesā cilvēkiem veidojas runa, domāšana, raksturs utt. Ar šīm tā saucamajām sociālajām īpašībām indivīds nepiedzimst, bet iegūst tās socializācijas procesā, mijiedarbībā ar citiem indivīdiem. Indivīda sociālās īpašības definē kā psihiskās īpašības.
Katrs cilvēks dzīvojot sabiedrībā izmanto savas sociālās īpašības, lai normāli varētu eksistēt. Pamatmehānisms, uz kura pamata realizējas cilvēku attiecības, ir saskarsme. Visbiežāk starppersonu saskarsme tiek saistīta tikai ar informācijas apmaiņu ar vārdu palīdzību, taču pats saskarsmes jēdziens ir daudz plašāks, un atkarībā no tā, kādā sistēmā – “cilvēks – daba”, “cilvēks – cilvēks” vai “grupa – grupa” – veidojas attiecību sistēma, to nodrošina trīs puses: komunikatīvā, perceptīvā un interaktīvā.
Komunikatīvā saskarsmes puse nodrošina informācijas nodošanu no cilvēka cilvēkam ar dažādu zīmju sistēmas palīdzību. Perceptīvā saskarsmes puse nodrošina cilvēkam citu cilvēku izzināšanu un novērtēšanu, uztverot viņu ārējās pazīmes un salīdzinot tās ar personības iekšējo saturu un uzvedību. Interaktīvā saskarsmes puse palīdz apvienot grupas pūles.…

Atlants