Оценка:
Опубликованно: 30.05.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 4 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Makroekonomiskie rādītāji Latvijā un to stabilitāte', 1.
  • Реферат 'Makroekonomiskie rādītāji Latvijā un to stabilitāte', 2.
  • Реферат 'Makroekonomiskie rādītāji Latvijā un to stabilitāte', 3.
  • Реферат 'Makroekonomiskie rādītāji Latvijā un to stabilitāte', 4.
  • Реферат 'Makroekonomiskie rādītāji Latvijā un to stabilitāte', 5.
  • Реферат 'Makroekonomiskie rādītāji Latvijā un to stabilitāte', 6.
  • Реферат 'Makroekonomiskie rādītāji Latvijā un to stabilitāte', 7.
  • Реферат 'Makroekonomiskie rādītāji Latvijā un to stabilitāte', 8.
  • Реферат 'Makroekonomiskie rādītāji Latvijā un to stabilitāte', 9.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    4
1.  Ekonomiskā izaugsme    4
2.  Inflācija    6
3.  Bezdarbs    7
4.  Fiskālā politika    8
  Secinājumi    9
  Izmantotā literatūra    10
Фрагмент работы

Makroekonomika pēta un izskaidro ekonomisko norišu globālās kopsakarības. Makroekonomikas centrālie jēdzieni ir pieprasījums un piedāvājums, taču atšķirībā no mikroekonomikas runa ir nevis par pieprasījuma un piedāvājuma attiecībām atsevišķu preču tirgos, bet gan par kopējo pieprasījumu un kopējo piedāvājumu valsts un arī pasaules mērogā. Makroekonomikas priekšmeta galvenie rādītāji ir ekonomisko izaugsmi raksturojošo rādītāju sistēma (iekšzemes kopprodukts), inflācija, bezdarbs, ārējie ekonomiskie sakari u.c. Būtisks jautājums makroekonomikā ir jautājums par makroekonomisko līdzsvaru un stabilitāti, kā arī - par valsts realizētās fiskālās un monetārās politikas ietekmi uz makroekonomisko situāciju.
Savā darbā es aplūkošu makroekonomiskos rādītājus Latvijā pēdējos gados balstoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem, kā arī Ekonomikas ministrijas Ziņojumu par Latvijas tautsaimniecības attīstību par 2005. gadu.

2. Ekonomiskā izaugsme
Valsts ekonomiskās izaugsmes noteikšanai nepieciešami noteikti rādītāji. Visaptverošākais ekonomiskās izaugsmes rādītājs ir iekšzemes kopprodukts.
Iekšzemes kopprodukts (IKP) ir valsts teritorijā saražoto gala produktu un pakalpojumu summārā vērtība gada laikā neatkarīgi no nacionālās piederības. Iekšzemes kopproduktu aprēķina un publicē faktiskajās un salīdzināmās cenās.
Faktiskās cenas - uzskaite un aprēķini tiek veikti tajās cenās, kas faktiski pastāv konkrētajā gadā. Salīdzināmās cenas - nemainīgas cenas t.i. pieņemtas kāda bāzes gada vidējās cenas. Latvijas Centrālā statistikas pārvaldes makroekonomisko aprēķinu bāzes periods šobrīd ir 2000.gads. Parasti aprēķina reālā iekšzemes kopprodukta ikgadējo pieauguma tempu jeb iekšzemes kopprodukta indeksu. IKP izsaka procentos attiecībā pret iepriekšējā gada IKP. …

Коментарий автора
Atlants