-
Konflikti, stress un depresija
Eksperti uzskata, ka ilgstoša depresija, stress un bezpalīdzība ir apstākļi, kas nereti tik ļoti nomāc dzīvesprieku, ka cilvēks bieži vien atrisinājumu vairs redz tikai pašnāvībā. Neatkarīgi no dzimuma un vecuma depresija var piemeklēt jebkuru. Uzskatu, ka ir ļoti daudz cilvēku, kuri pat nezina, ka viņu apkārtējie cilvēki cieš no tik nopietnas slimības kā depresija, un ja arī zina tad neapzinās cik nopietna tā ir un pie kādām sekām tā var novest. Domāju, ka mēs katrs ikdienā sastopamies ar depresijā ieslīkušiem cilvēkiem to pat neapzinoties un pat neiedomājoties.
Tāpēc domāju, ka mums katram ir uzmanīgi jāseko savai rīcībai. Lai nerastos nevajadzīgi konflikti, bez kuriem mēs varam iztikt ikdienā, stresa situācijas, kuras mūs padara tikai vājākus un satrauktākus un, protams, ja mūs dzīvē neskars nekādas garīgās grūtības, tad mums nebūs arī jāsaskaras ar tādu problēmu un galu galā slimību kā depresija.
…
Dzīves tempam ritot arvien straujākam, daudzkārt palielinās arī konfliktu iespējas. Ar sīkākam nesaskaņām vai nopietnākiem konfliktiem laiku pa laikam nākas saskarties katram, tajā skaitā arī man personīgi. Manuprāt, dzīvē veicas tiem, kuri prot sadarboties ar citiem un pavērst saspringtu situāciju labvēlīgā atmosfērā. Konflikts ir pretēju vēlmju, interešu, viedokļu, pozīciju un mērķu sadursme, kura pēc maniem uzskatiem mēdz notikt starp dažādi domājušiem cilvēkiem. Konfliktēt iespējams arī pieklājīgi un radoši, turklāt pretēji vispārpieņemtajiem uzskatiem konflikti ne vienmēr tie nodara tikai ļaunumu. Pastāv daži konfliktu veidu, un dažreiz, atrisināt tos nav tik viegli, jo katram cilvēkam ir savi uzskati, savs raksturs un katrs cilvēks var uztvert to dažādi. Lai arī konflikti nav nekas patīkams, taču uzskatu, ka tie ir neatņemama un tāpēc normāla dzīves sastāvdaļa. Plašā nozīmē par konfliktu sauc jebkurus savstarpēji antagonistiskus impulsus, intereses, viedokļus, darbības.
