Автор:
Оценка:
Опубликованно: 08.12.2005.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Datoru maģistrāles', 1.
  • Реферат 'Datoru maģistrāles', 2.
  • Реферат 'Datoru maģistrāles', 3.
  • Реферат 'Datoru maģistrāles', 4.
  • Реферат 'Datoru maģistrāles', 5.
Фрагмент работы

Pats maģistrāles jēdziens nozīmē iespēju savienot vairāk kā divas iekārtas. Vēl vairāk, parasti ar to saprot savienojumu, ka par vairākiem vadiem uz apmēram vienādu attālumu vienlaicīgi tiek pārraidīti vairāki signāli.
Ja viena iekārta ar maģistrāles starpniecību grib saistīties ar otru, tā maģistrālē noraida vajadzīgās iekārtas adresi, bet pēc tam izvēlētajā iekārtā datus ieraksta vai datus nolasa no tās. Savstarpējo savienojumu inicializē un vada vadošais(master), bet izvēlētā iekārta izpilda vadāmā (slave) funkciju. Ja vienlaikus maģistrāli cenšas izmantot vairākas iekārtas, rodas sadursme, jo vads vienlaicīgi var pārraidīt tikai vienu signālu. Tāpēc vadošajam vienmēr jāpārliecinās, ka maģistrāle ir brīva, izmantojot arbitrāžas mehānismu.

Signālu apmaiņa maģistrālē
Ja raidītājs kādā vietā izmaina signāla līmeni, šis signāla līmenis ar ātrumu ap 300 mm/s izplatās uz abām pusēm no raidītāja, kamēr visā vadā ir jaunais signāla līmenis. Bet jebkuru vadītāju raksturo tā garuma vienības induktivitāte L0 un kapacitāte C0, nosakot tā raksturīgo impedanci jeb viļņu pretestību Z0=L0/C0 un signāla izplatīšanās laiku garuma vienībā T0=L0.T0. Reāls maģistrāles vads satur posmus ar dažādu izpildījumu un tātad dažādu viļņu pretestību. Tāpēc signāla izplatīšanās ātrums visur nav vienāds, un visur, kur notiek viļņu pretestības maiņa, signāls izmainās, jo notiek sprieguma un strāvas komponentu izmaiņa. …

Atlants