-
Masu komunikācijas elektroniskie līdzekļi
Отчёт по практике10 Компьютеры, программирование, электроника, Общественные отношения, Журналистика
Latgales Radio ir dzirdams no Aizkraukles līdz Ludzai un pašai Latvijas dienvidu pierobežai. Četru gadu laikā radio spējis sevi pierādīt kā uzticamu un klausītāju mīlētu radiostaciju, kas ikdienas programmā lielu vērību pievērš vietējiem ļaudīm, notikumiem, mūzikai. Latgales radio ir pavēris ceļu uz panākumiem jaunajiem Latgales mūziķiem, stiprinājis latgaliešu valodas popularitāti un veicinājis reģionā kopējās nacionālās identitātes izjūtas, tādejādi uzsverot latgalisko dzīvesprieku un kultūrvēsturisko mantojumu, kurā dalās ar klausītājiem arī ārpus Latgales reģiona. Latgales radio arī pievēršas kristīgo vērtību saglabāšanai un popularizēšanai sabiedrībā. Radiostacija ikdienā spēlē populāro latviešu un latgaliešu mūziku, vēsta par jaunumiem un notikumiem Latgalē, Latvijā un pasaulē, kā arī savā ierakstu studijā veic latgaliski dziedošo mākslinieku un grupu mūzikas ierakstus.
Radio studija nodrošināta ar nepieciešamajiem tehniskajiem resursiem:
- ierakstu studijas,
- atbilstošs aprīkojums,
- datortehnika,
- tālruņi.
Studijā strādāja „Latgoys radejys” ziņu dienesta vadītāja Laura Sondore. Darbs tika ierakstīts programmā Sony Sound Forge un Dony Vegas.
Prakses sākumā notika teorētiskā materiāla apguve, informācijas vākšana.
Darbs sākās no idejas. Tika pieņemts lēmums reklamēt BSA Rēzeknes filiāles sabiedrisko studiju formu.
Dells Denisons un Linda Torbi grāmatā „Ievads reklāmā” uzsver: „Viss sākas ar labu scenāriju, kam pamatā ir lieliska ideja. Scenārijs ir ideja, kas ietērpta vārdos, mūzikā, specefektos. Reklāmas rullītis var būt gan izsmalcināts, gan pavisam vienkāršs, bet triju sekunžu laikā tam jāpiesaista klausītāju uzmanība. Klausītājs nedrīkst palikt neziņā par to, kam šī reklāma pieder.”
Tēmas izvēli noteica vēlme reklamēt to, kas jau zināms, iepazīts, iemīlēts.
Vēlme, lai BSA Rēzeknes filiāle dzīvotu, veiksmīgi konkurētu ar citām augstākās izglītības iestādēm Latgales reģionā. Vēlme dot savu ieguldījumu sev tuvās augstākās izglītības iestādes reklamēšanā. Un vēlme pievērst uzmanību tieši sabiedrisko attiecību studiju programmai, jo tās zināšanas, ka te tiek gūtas, noder jebkurā profesijā strādājošajiem.
…
Prakses vieta "Latgolys radeja" Elektroniskie plašsaziņas līdzekļi( turpmāk- PSL) ir vieni no sabiedriskās domas veidotājiem, savukārt attiecības ar tiem- sabiedrisko attiecību būtiska sastāvdaļa. Mēs dzīvojam Informācijas laikmetā, globālās komunikācijas ērā. Pasaules mēroga komunikācija, tās tehnoloģijas darbojas zibens ātrumā, tāpēc jāprot izmantot „informācijas ātrgaitas maģistrāli.” Arī radio ir svarīga loma komunikācijā ar dažādām mērķauditorijām. Radio ir PSL veids, kas vēl tiek apzīmēts kā runātais vārds. Radio raksturo skaņa, mūzika, trokšņi, „klātbūtnes efekts” reportāžām. Radio var uzskatīt par 20.gs. brīnumu. Tas ir arī īpašs reklāmas veids. Tas mūs „uzrunā” ikdienā- transportlīdzekļos, veikalos, darba vietās. Bez radio mēs nevaram iedomāties mūsu dzīvi.
