Автор:
Оценка:
Опубликованно: 10.03.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 3 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 1.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 2.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 3.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 4.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 5.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 6.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 7.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 8.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 9.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 10.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 11.
  • Реферат 'Krimināltiesiskās metodikas izpratne', 12.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  IEVADS    3
  PASŪTĪJUMA SLEPKAVĪBU IZMEKLĒŠANAS PROBLĒMAS    4
  PASŪTĪJUMA SLEPKAVĪBU IZMEKLĒŠANAS METODES    5
  NOBEIGUMS    11
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    12
Фрагмент работы

Katra zinātne sākas ar tās priekšmeta, sistēmas un metožu formulēšanu. Laika gaitā kriminālistikas būtība ir izskaidrota atšķirīgi. Tādēļ lai iegūtu plašākas zināšanas es izvēlējos šo tematu.
No visām juridisko zinātņu nozarēm visaktīvākā loma noziedzības pētīšanā, noziedzīgo nodarījumu atklāšanā, izmeklēšanā un novēršanā ir kriminālistikai. Vārds kriminālistika ir radies no latīņu valodas vārda criminalis, kas tulkojumā nozīmē noziedzīgs. Sistematizēta kriminālistikas zinātne izveidojās tikai 19.gs. beigās. Šī zinātne 19.gs. izveidojās par priekšmetu, kas pētī noziegumu izmeklēšanas tehniku un taktiku. Pirms tam ar terminu kriminālistika apzīmēja visas krimināltiesības kopumā, krimināltiesību, kriminālprocesa un kriminoloģijas pārstāvjus sauc visus par kriminālistiem. Vēl nesen daudzās valstīs šī termina vietā lietoja terminus krimināltehnika un krimināltaktika, tiesas zinātne u.c. Arī Latvijā vēl 20. – 30. gados kriminālistikas termina vietā lietoja apzīmējumu kriminālistiskās izmeklēšans metodes. Kaut gan būtībā visi šie termini apzīmēja vienu – kriminālistiku. Kriminālistika kā zinātne attīstījās, pamatojoties uz izmeklēšanas prakses pētījumiem, izmantojot dabaszinātņu un tehnisko zinātņu sasniegumus. Latvijā līdz 1920. gadam nebija kriminālistikas iestāžu, līdz ar to šī zinātne attīstījās lēni, turklāt izmeklēšanas praksē tehniskos līdzekļus izmantoja reti. Neatkarīgās Latvijas laikā kriminālistikas attīstība valstī bija saistīta ar Zinātniskās tiesu ekspertīzes kabineta dibināšanu.
Pateicoties fizikas un ķīmijas sasniegumiem, tika izstrādāti līdzekļi un metodes dokumentu tehniskai izpētei, bet filoloģijas sasniegumi deva iespēju uz zinātniskiem pamatiem izzināt rokraksta izpētes metodes utt. Kriminālistikā arvien plašāk ievieš visdažādākos tehniskos līdzekļus. Piemēram lai izpētītu kādas sīkas daļiņas pielieto elektroniskos mikroskopus un citas ierīces ar lielu izšķirt spēju. Tāpēc ņemot vērā mūsdienu tehnikas progresa straujo attīstību atklāt noziegumus ir palicis vieglāk, jo jebkurš noziegums aiz sevis atstāj pēdas. Noziegums bez pēdām nav iespējams. …

Коментарий автора
Atlants