Автор:
Оценка:
Опубликованно: 06.11.2005.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 5 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Autogēnais treniņš sportā', 1.
  • Реферат 'Autogēnais treniņš sportā', 2.
  • Реферат 'Autogēnais treniņš sportā', 3.
  • Реферат 'Autogēnais treniņš sportā', 4.
  • Реферат 'Autogēnais treniņš sportā', 5.
  • Реферат 'Autogēnais treniņš sportā', 6.
  • Реферат 'Autogēnais treniņš sportā', 7.
Фрагмент работы

Jau sen ir atklāts, ka sporta psiholoģija ir sportam nozīmīga zinātne. Daudzas problēmas, kas rodas gan treniņos, gan sacensībās tiek atrisinātas balstoties uz sporta psiholoģijā gūtajām atziņām un veiktajiem pētījumiem. Piemēram, ja treneris, strādājot ar sportistu, jūt, ka viņā ir nepieciešamās potences, taču nav rezultāta, proti, ja sportists treniņos uzrāda labākus rezultātus, taču sacensībās to nespēj, tad būtu nepieciešama sporta psihologa palīdzība. Šāda situācija ir kā pirmais trauksmes zvaniņš, un speciālists var palīdzēt saprast, kas notiek.
Šodien jau pierādīts, ka daudzi fizioloģiski procesi ir pakļauti paustajai psiholoģiskajai ietekmei, bet šīs iedarbības mehānismi tomēr vēl ir hipotēzes stadijā. Kā vienu no nemazsvarīgām sportistu psiholoģiskajām problēmām gribētos minēt frustrācījas stāvokli.
Frustracijas stāvokļa pārvarēšana (psihisko stāvokļu regulēšana)
Frustrācijas(1) stāvokļa pārvarēšana - psihiskā stāvokļa, ko izraisa negaidīta šķēršļu rašanās ceļā uz nosprausto mērķi, ar neveiksmes pārdzīvojumu. Nepārvarama starpība starp vēlamo un reāli sasniedzamo kalpo par priekšnosacījumu, lai rastos nelokāmas negatīvas emocijas, bet savienojumā ar pagurumu un stresu var izraisīt zīmīgu bīstamību sportista psihiskajai veselībai (nerunājot jau par sacensību iznākumu).

Коментарий автора
Atlants