-
Ķermeņa valoda
Mana darba galvenie mērķi ir:
pievērst lielāku uzmanību man apkārt esošo cilvēku ķermeņa valodai;
apzināties ķermeņa valodas nozīmi cilvēku savstarpējā saskarsmē;
Izprast ķermeņa valodas nozīmi cilvēku dzīvē
Saskarsmi ar vārdu palīdzību sauc par verbālo saskarsmi. Tai pašā laikā saskarsmes procesā cilvēki papildina un padziļina runas saturu ar mīmiku ,žestiem un pantonīmu. Šo saskarsmes viedu sauc par neverbālo saskarsmi. Neverbālajā saskarsmē ir daudz mazāk apziņas radītu, mākslīgu, nepatiesu, stereotipisku elementu. Neverbālā saskarsme ir mūsu patiesās būtības izpausme, kuru apzināti kontrolēt ir tikpat kā neiespējami.
Mūsu gadsimtā ķermenis tiek izmantots, lai pēc iespējas tiešāk iedarbotos uz skatītāju, ikdienas informatīvajos raidījumos ziņojot par dabas katastrofām, terora aktiem, karadarbības upuriem. Dažādās kultūrās civilizācijas attieksme cauri laikiem ir mainījusies, atgriežoties gan pie pirmatnējo cilšu manipulācijām ar ķermeni, lai parādītu agresiju vai labvēlību, gan pie dažādām subkultūrām – panku fenomena, tetovēšanas kultūras statusa mūsdienās, lai demonstrētu savu varu pār ķermeni, cilvēks vienmēr ir eksperimentējis ar to. Ķermenis ir tas, kas ārkārtīgi daudz izsaka par cilvēka rīcības motīviem, instinktiem, tieksmēm, un tieši caur ķermeni cilvēce cenšas formulēt ideālo priekšstatu par sevi.
Tās pārzināšana ir māksla ieskatīties cilvēkā, redzēt ,ko citi domā, arī par jums kā par saskarsmes partneri, kā viņi jūtas. Izprotot ķermeņa valodu katrs cilvēks var noskaidrot ,vai sarunas partneri saka patiesību vai melo! Ķermeņa valoda ir dvēseles valoda.…
Dzīvojot cilvēku sabiedrībā, katrs indivīds ir spiests kontaktēties ar citiem ar dažādu zīmju un paņēmienu palīdzību. Spēja izprast citus cilvēkus nav dabas dota māksla. Tā ir zinātne, kam pamatā saasināta uztvere, un to, nedaudz piepūlot savas iemaņas var iegūt katrs. Emocijas, piemēram, bailes, dusmas vai prieks, dzimst cilvēka galvas smadzenēs, kas kontrolē arī šo emociju izpausmi ar runu un mīmiku. Mans mērķis ir izprast cilvēku uzvedību un tai saistošos žestus. Žesti spēj izteikt visu to, ko cilvēks nespēj pateikt vārdos. Tikai ar žestu palīdzību var izprast cilvēka patiesos nodomus, pat neieklausoties tā vārdos, jo cilvēka ķermeņa valoda nemelo, vienīgi, ja tā netiek apzināti veidota.
