1. Backups- Katrreizēja kopijas veidošana no C diska mainītajiem/jaunajiem datiem var būt ļoti dārga lieta. Lai ierobežotu datus, kas katru dienu ir jāsaglabā no jauna , tīkla administratori lieto speciālus dublikātu saglabāšanas veidus: inkrementālo un diferenciālo, kuri saglabā no jauna tikai tos, kas ir tikuši mainīti, kopš pēdējā dublikāta veidošanas. Kā pazīme tiek izmantots atribūts: arhīva bits , kas Inkrementālo kopiju gadījumā tiek dzēsts , respektīvi tiek atzīmēti faili, kam ir izveidota kopija ( vairs nav archive). Katra jauna lietotāja modifikācija atgriež failam pazīmes vērtību. Inkrementālā kopija saglabā katru reizi tikai pēdējās izmaiņas , līdz ar to sistēmas atjaunošana prasa ilgāku laiku, bet to uzglabāšana prasa mazāk vietas. Diferenciāļu gadījumā arhīva pazīme netiek tīrīta. To ir vieglāk atjaunot, bet šāda dublikāta veidošana aizņem vairāk vietas.
2. Bridges and routers- Tilti un maršrutētāji ir tīklu /segmentu apvienošanas iekārtas. Tilti sadala tīklu segmentos. Tilti darbojas kanālu līmenī, pārbaudot avota un saņēmēja fizikālās adreses, veido maršrutēšanas tabulu. Ja saņēmējdators atrodas tajā pašā segmentā, kur sūtītājs tad tiek dzēsti dati, jo mērķis jau ir sasniegts, ja ne tad dati tiek pārsūtīti uz otru segmentu. Vienlaicīgi var tikt uzturēts viens maršruts. Maršrutētāji(rūteri) strādā augstākā – tīklu līmenī un tiek lietoti tīklu savienošanai. Maršrutētāji zin katra segmenta adresi un attiecīgi optimālā veidā nosūta datus tieši uz mērķiu, ja tas atrodas tīklā, kuram pievienots maršrutētājs vai arī nosūta tos uz citu maršrutētāju, kam pievienots atbilstošais segments un mērķis.
3. Bus Topoligy failure- ja veidojas pārrāvums kabelī datori būs spējīgi darboties, bet bez tīkla iespējām. Pārāvums rada neparedzētu tīkla beigu signālu un nevar notikt pareiza datu pārraide starp datoriem.
4. Bus Topology- Kopne ir pasīva topoloģija , kas nodrošina dažādu sistēmas daļu datu dalīšanu, Tas nozīme, ka datori tikai “klausās” raidāmos datus, bet nepārvieto tos no avota līdz saņēmējam. Ja kāds dators pārstāj darboties tas neietekmē pārējo LAN daļu. Signāls ceļo no viena kabeļa gala uz otru. Lai tas nebūtu mūžīgi un nekavētu pārējos datorus no signālu sūtīšanas, tāpēc kabeļa galos signāli jādzēš. Šim nolūkam izmanto terminatorus, kuri absorbē šos signālus.. …