Lūgsim žēlastību, kas mums vajadzīga, lai apturētu mazuļu iznīcināšanu mātes miesās visā pasaulē. Jo, ja jau māte spēj iznīcināt savu pašas bērnu, to pašu mīlestību, kuras dēļ viņa tika radīta, kā gan var būt miers virs zemes?
Māte Terēze no Kalkutas
Ik minūti uz zemeslodes 380 sievietēm iestājas grūtniecība. 190 gadījumos tā ir bijusi neplānota. 110 sievietēm rodas ar grūtniecību saistītas komplikācijas. Savukārt ik minūti 40 grūtnieces izšķiras par labu kriminālajam abortam. Viena no šīm sievietēm mirts no grūtniecības izraisītām komplikācijām, arī kriminālajiem abortiem. Un tikai tādēļ, ka viņas valsts veselības aprūpes sistēma nedod iespēju nevēlamu grūtniecību pārtraukt legāli.
Latvijā notiek nemitīgas diskusijas par nesen pieņemto Seksuālās un reproduktīvās veselības likumu, kas stāsies spēkā 1. jūlijā, savukārt Polijā jau kopš 1993. Gada ar likumu ir aizliegts aborts. Viedokļi var būt dažādi, bet reālā situācija stāsta pati par sevi.
21. gadsimtā, kad cilvēces lozungi ir cilvēktiesības, demokrātija, vienlīdzība un katra indivīda brīva izvēle, līdz smieklīgumam tiek politizēts jautājums par abortu legalizēšanu vai aizliegšanu. Sievietes fiziskā un garīgā veselība tiek pakļauta priekšvēlēšanu kampaņu spēlītēm ar izdevīgiem pamiera līgumiem politiķu un valstī valdošo Baznīcas kalpu starpā.
Mūžīgā diskusija par vai pret nedzimušas dzīvības pārtraukšanu ir ilgusi gadsimtiem, turpinās šodien un turpināsies arī nākotnē. Piemēru 20. gadsimta vēsturē netrūkst. Abortu jautājums uzpeldēja Īrijā, vienā no Eiropas valstīm, kurā aborti bija aizliegti ar visstingrāko likumu, kad sešpadsmitgadīga metene publiski paziņoja par gatavību izdarīt pašnāvību, ja viņai netikšot ļauts pārtraukt grūtniecību, kas bija iestājusies pēc izvarošanas. Sabiedrībā plaši diskutētais gadījums lika vismaz mīkstināt likuma normas, paredzot tos gadījumus, kad aborts tomēr būtu pieļaujams.…