Demokrātiskā valstī iedzīvotājiem ir garantētas daudz un dažādas tiesības un valsts pārvaldei ir jāievēro šīs tiesības realizējot savas funkcijas. Pēc autora domām, ikviens cilvēks vēlās, lai viņa tiesības tiktu ievērotas, bet daudzi no iedzīvotājiem aizmirst par viņiem uzliktajiem pienākumiem, kuri ir rakstīti valsts normatīvajos aktos – ceļu satiksmes noteikumu ievērošana, Latvijas administratīvā pārkāpuma kodeksa ievērošana, krimināllikuma ievērošana u.c. normatīvo aktu ievērošana. Tāpēc valsts iedzīvotājiem liek ievērot šos pienākumus piespiedu kārtā. Valstī pastāv pārliecināšanas un piespiešanas līdzekļi. Piespiešanas līdzekļi ir viens no veidiem kā valsts realizē varu. Kad uz iedzīvotāju pārliecināšanas līdzekļi neiedarbojas, valsts izmanto administratīvos piespiešanas līdzekļus.
Šī kvalifikācijas darba tēma ir „Administratīvie piespiešanas līdzekļi un to piemērošanas kārtība Valsts policijā”, tāpēc darba autors apskatīs un rakstīs tikai par tiem piespiešanas veidiem, kuri tiek realizēti Valsts policijā (turpmāk tekstā – VP).
VP kā apbruņota militarizēta valsts institūcija, kuras vieni no pienākumiem ir aizsargāt personu tiesības, nodrošināt sabiedrisko kārtību un pārtraukt likumpārkāpumus ir tiesības piemērot administratīvos piespiešanas līdzekļus, lai veiktu savus pienākumus. Kārtību kādā VP piemēro administratīvos piespiešanas līdzekļus reglamentē Latvijas administratīvā pārkāpuma kodekss (turpmāk tekstā – LAPK), likums „Par policiju” un citi VP darbu nodrošinoši normatīvie akti.…