Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:511161
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 02.10.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 28 единиц
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2008.g. - 2009.g.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    4
1.  PROCESUĀLO PIESPIEDU LĪDZEKĻU VISPĀRĒJS RAKSTUROJUMS    6
1.1.  Kriminālprocesuālo piespiedu līdzekļu jēdziens un klasifikācija    6
1.2.  Piespiedu līdzekļu piemērošana, grozīšana, atcelšana un pārsūdzēšana    13
2.  AR BRĪVĪBAS ATŅEMŠANU SAISTĪTIE PIESPIEDU LĪDZEKĻI    22
2.1.  Aizturēšana    22
2.2.  Apcietinājums    28
2.3.  Mājas arests    38
2.4.  Ievietošana ārstniecības iestādē ekspertīzes izdarīšanai    41
2.5.  Nepilngadīgā ievietošana sociālās korekcijas izglītības iestādē    44
3.  CILVĒKTIESĪBU GARANTĒŠANA PIEMĒROJOT PIESPIEDU LĪDZEKĻUS    46
3.1  Cilvēktiesību jēdziens un avoti    46
3.2.  Cilvēktiesību ievērošana piemērojot piespiedu līdzekļus    51
  SECINĀJUMI    58
  АННОТАЦИЯ    62
  PIELIKUMI    67
Фрагмент работы

Kriminālprocesa likums (turpmāk — KPL), kas stājās spēkā 2005.gada 1.oktobrī, paredz piespiedu līdzekļus, kas ir saistīti ar brīvības atņemšanu un piespiedu līdzekļus, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Kriminālprocesa likums ir jauns likums un atšķirībā no Latvijas Kriminālprocesa kodeksa procesuālie piespiedu līdzekļi tajā ir izdalīti atsevišķajā 3.sadaļā. KPL atšķirībā no Latvijas Kriminālprocesa kodeksa arī procesuālas sankcijas ir izdalītas kā atsevišķs institūts. KPL procesuālie piespiedu līdzekļi ir iekļauti no 13.-15.nodaļai un 16.nodaļā ir veltītā procesuālajām sankcijām.
Autora izvēlēta tēma ir „Ar brīvības atņemšanu saistītie piespiedu līdzekļi”. Procesuālie piespiedu līdzekļi kriminālprocesā ir tā tēma, kura bija un paliek aktuāla. Pārsvarā, tas ir saistīts ar to, ka neskatoties uz to, ka Kriminālprocesa likuma tika izdarīti daudzi grozījumi, vēl joprojām vairākiem pantiem ir nepieciešami precizējumi. It īpaši tas ir svarīgi, kad runa ir par cilvēka brīvības un tiesību ierobežošanu.
Latvijas Republikas Satversmes 94.pantā ir teikts, ka ikvienam ir tiesības uz brīvību un per­sonas neaizskaramību. Nevienam nedrīkst atņemt vai ierobežot brīvību citādi kā tikai saskaņā ar likumu.1 Taču tajā pašā laikā valsts ir noteikusi ierobežojumus, lai nodrošinātu kriminālproce­suālo darbību. Procesuālo piespiedu līdzekļu piemērošana ir saistīta ar noteiktu tiesisko priekšrakstu ievērošanu. Tikai taisnīgs krimināltiesisko attiecību noregulējums ļauj attaisnot cilvēka tiesību un brīvību ierobežojumus. Tas nosaka nepieciešamību kompleksi risināt virkni problēmu, kas var rasties, realizējot noteiktas procesuālas darbības. Būtisks ir jautājums par kriminālprocesuālo piespiedu līdzekļu piemērošanu un to ietekmi uz konstitucionālo tiesību un brīvību ierobežošanu. Tiesības uz brīvību un personas neaizskaramību princips nozīmē, ka nevienai personai nedrīkst atņemt brīvību, tomēr, kā jau vairākums citu cilvēktiesību un pamatbrīvību, tās nav absolūtas jeb precīzāk — tās var tikt pakļautas konkrētiem, likumīgiem ierobežojumiem. Valsts nedrīkst patvaļīgi pārkāpt cilvēka tiesības, jo cilvēktiesību dokumenti strikti nosaka tos gadījumus, kad šīs tiesības var tikt ierobežotās.2
Nevienu nedrīkst patvaļīgi arestēt, aizturēt vai pakļaut izraidīšanai.3 To reglamentē Vispārēja Cilvēktiesību Deklarācija, kura ir saistoša Latvijai. Tāpat Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 5. pants paredz, ka ikvienam ir tiesības uz brīvību un drošību. Nevienam nedrīkst atņemt brīvību, izņemot likumā noteiktos gadījumos un likumā noteiktajā kārtībā.4
Procesuālie piespiedu līdzekļi ir domāti, lai disciplinētu personas, kuras negrib un nevēlās ievērot vispārobligātas tiesību normas. Lai nepamatoti neierobežot personas tiesības un brīvības, Kriminālprocesa likumā ir stingri reglamentēta procesuālo piespiedu līdzekļu piemērošanas kārtība un noteikti visi procesa gaitā pieļaujamie piespiedu līdzekļi. Procesuālie piespiedu līdzekļi nav krimināltiesiska sankcija, kas saistīta ar personas atzīšanu par vainīgu izdarītajā noziegumā. Procesuālajiem piespiedu līdzekļiem atšķirībā no sankcijām krimināltiesības ir jānodrošina normāla kriminālprocesa norise. Piespiedu līdzekļi ir viens no lieliem iedalījumiem kriminālprocesuālajās tiesībās. Tiem ir piespiedu raksturs, un tie skar personas konstitucionālās tiesības. Piespiedu līdzekļi izpaužas gan fiziskā, gan materiālā, gan psiholoģiskā vai morālā iedarbībā.
Darba mērķis ir izanalizēt piespiedu līdzekļu veidus, kuri ir saistīti ar personas brīvību atņemšanu.
Darba uzdevumi ir izskatīt piespiedu līdzekļu jēdzienu, kādi apstākļi ietekmē piespiedu līdzekļu piemērošanu, grozīšanu un atcelšanu, pārsūdzēšanu, piespiedu līdzekļu –aizturēšana, apcietinājums, mājas arests, ievietošana ārstniecības iestādē ekspertīzes izdarīšanai, nepilngadīga ievietošana sociālās korekcijas izglītības iestādē – piemērošanas vispārīgus noteikumus un problēmas. Izskatīt cilvēktiesību ievērošanas aspektus piemērojot piespiedu līdzekļus.
Darba objekts ir kriminālprocesuālie piespiedu līdzekļi.
Darba priekšmets ir piespiedu līdzekļi, kas ir saistīti ar brīvības atņemšanu.…

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация