Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека

СкидкаВыгодно: цена со скидкой!

Обычная цена:
21,48
Экономия:
3,01 (14%)
Со скидкой*:
18,47
Купить
Добавить в список желаний
Идентификатор:424754
Оценка:
Опубликованно: 12.01.2011.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 17 единиц
Ссылки: Не использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    2
  Teorētiskā daļa    6
1.  Apmierinātība ar darbu    6
1.1.  Apmierinātības ar darbu psiholoģiskais skatījums    6
1.2.  Faktori, kas ietekmē apmierinātību ar darbu    8
1.3.  Skolotāju apmierinātība ar darbu    10
1.3.1.  Skolotāja profesionālās iezīmes    15
1.3.2.  Pedagoģiskie konflikti    16
2.  Izdegšanas sindroms    20
2.1.  Izdegšanas sindroma psiholoģiskais skatījums    20
2.1.1.  Faktori, kas izraisa izdegšanas sindromu    23
2.1.2.  Pasākumi izdegšanas sindroma profilaksei    26
2.2.  Izdegšanas sindroms skolotāju darbā    28
3.  Izdegšanas sindroma sakarības ar apmierinātību ar darbu    32
  Empīriskā daļa    34
  Metode    34
  Rezultāti    38
  Interpretācija    50
  Secinājumi    56
  Nobeigums    58
  Bibliogrāfija    60
  Anotācija    64
  Abstract    65
  Pielikumi    66
Фрагмент работы

NOBEIGUMS
Skolotāju darbs ir sociāli nozīmīgs ieguldījums nākamās paaudzes izveidē, tādēļ ir svarīgi lai skolotājs būtu apmierināts ar savu darbu. Apmierinātību ar darbu nosaka ārējie: darba raksturs un saturs, laba alga un izaugsmes iespējas, darbavietas izvietošanās un tās apkārtējā vide; iekšējie faktori: darba kolēģi un vadība.
Skolotāju profesija ir izdegšanas sindroma attīstīšanās riska grupā, jo darbs ir saistīts ar nepārtrauktu saskarsmi ar dažādiem cilvēkiem - skolēniem, to vecākiem, darba kolēģiem un darba vadību. Izdegšanas sindroma attīstību paātrina: neapmierinošs sociāli-psiholoģiskais klimats, pedagoģiskās organizāciju trūkums, autonomijas trūkums darbā, nelabvēlīgs slodzes sadalījums, zems darba stimulēšanas līmenis, izaugsmes iespēju trūkums. Izdegšanas sindromu nosaka ārējie, jeb organizāciju faktori: darba apstākļi, darba pārpūles, laika trūkums, darbības ilgums, darba saturs, problēmu dziļums, emocionālā tuvība ar klientu, iespēja pieņemt lēmumus; iekšējie, jeb individuālie: vecums, dzimums, izglītība, darba stāžs, personības īpatnības, izturība, kontroles lokus, pašvērtējums u.c.
Rakstot darbu, es vēlējos uzzināt - vai pastāv atšķirības starp apmierinātību ar darbu vidusskolas skolotājiem ar darba stāžu līdz 5 gadiem un apmierinātību ar darbu vidusskolas skolotājiem ar darba stāžu virs 10 gadiem? Vai pastāv atšķirības starp izdegšanas sindroma pazīmēm vidusskolas skolotājiem ar darba stāžu līdz 5 gadiem un izdegšanas sindroma pazīmēm vidusskolas skolotājiem ar darba stāžu virs 10 gadiem? Kādas sakarības ir apmierinātībai ar darbu un izdegšanas sindromu vidusskolas skolotājiem ar darba stāžu līdz 5 gadiem? Kādas sakarības ir apmierinātībai ar darbu un izdegšanas sindromu vidusskolas skolotājiem ar darba stāžu virs 10 gadiem?
Veicot empīrisko pētījumu, es ieguvu šādus rezultātus: augstāki vidējie rādītāji skolotāju apmierinātībai ar darbu ir – apmierinātībā ar darba vadīšanu un darba specifiku, savukārt zemākie – apmierinātībā ar samaksu un papildatlīdzību, šie rezultāti ir vienlīdzīgi skolotājiem ar atšķirīgu darba stāžu, nepastāv statistiski nozīmīga atšķirība starp apmierinātību ar darbu skolotājiem ar darba stāžu līdz 5 gadiem un apmierinātību ar darbu skolotājiem ar darba stāžu virs 10 gadiem, nepastāv statistiski nozīmīga atšķirība nevienā no apmierinātības ar darbu aspektiem, izņemot apmierinātību ar paaugstinājumu amatā, kur augstāki rezultāti bija skolotājiem ar darba stāžu līdz 5 gadiem, pastāv statistiski nozīmīga atšķirība starp emocionālo izsīkumu skolotājiem ar darba stāžu līdz 5 gadiem un emocionālo izsīkumu skolotājiem ar darba stāžu virs 10 gadiem, augstāki vidējie rādītāji ir skolotājiem ar darba stāžu virs 10 gadiem, pastāv statistiski nozīmīga atšķirība starp kopējo izdegšanas sindroma līmeni skolotājiem ar darba stāžu līdz 5 gadiem un kopējo izdegšanas sindroma līmeni skolotājiem ar darba stāžu virs 10 gadiem, augstāki rādītāji ir skolotājiem ar darba stāžu virs 10 gadiem.
Skolotājiem ar darba stāžu virs 10 gadiem ir statistiski nozīmīga sakarība starp emocionālo izsīkumu un apmierinātību ar samaksu, paaugstinājumu amatā, nosacīto atlīdzību, darba kārtību, darba specifiku, komunikāciju, kopējo apmierinātību ar darbu; depersonalizāciju un apmierinātību ar darbabiedriem, komunikāciju; kopējo izdegšanas līmeni un apmierinātību ar samaksu, darba kārtību, darba specifiku, komunikāciju, kopējo apmierinātību ar darbu.
Skolotājiem ar darba stāžu līdz 5 gadiem ir statistiski nozīmīga sakarība starp emocionālo izsīkumu un apmierinātību ar darba specifiku; depersonalizāciju un apmierinātību ar darba vadīšanu, nosacīto atlīdzību, darbabiedriem, kopējo apmierinātību ar darbu; personisko sasniegumu redukciju un apmierinātību ar darba specifiku; kopējo izdegšanas līmeni un apmierinātību ar darbabiedriem, darba specifiku, kopējo apmierinātības līmeni.
Iegūstot šādus rezultātus, man radās ieteikumi nākamiem pētījumiem, pirmkārt veidojot izlases grupas, to respondentu skaitam jābūt lielākam par 50, tādā veidā iegūstot precīzākus rezultātus, iespējams, var noteikt statistiski nozīmīgas atšķirības starp apmierinātību ar darbu skolotājiem ar darba stāžu līdz 5 gadiem un apmierinātību ar darbu skolotājiem ar darba stāžu virs 10 gadiem, otrkārt, nosakot korelācija koeficentu, iespējams, noteiktu sakarības starp daudz vairākiem apmierinātības ar darbu un izdegšanas sindroma aspektiem, treškārt, veikt atsevišķu pētījumu par atalgojuma un izdegšanas sindroma sakarībām, ceturtkārt, rūpīgāk izvērtēt aptauju izvēli pētījumos par skolotāju apmierinātību ar darbu un skolotāju izdegšanas sindromu, vai veikt kvalitatīvo pētījumu.

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −41,65 €
Комплект работ Nr. 1236918
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация