Secinājumi.
1. Cēsīs ir pieejami nepieciešamie resursi, kas nodrošina veiksmīgu uzņēmējdarbības vidi, tādejādi ir visas iespējas veidot veiksmīgu uzņēmējdarbību un attīstīt to, līdz ar to veidojot pievilcīgu pilsētas tēlu un celt tās ekonomisko labklājību.
2. Iespējas dibināt un attīstīt jaunus uzņēmumus ir vienlīdzīgas visiem uzņēmējiem, taču šo procesu ietekmē vairāki faktori, kas būtiski kavē vai veicina uzņēmējdarbības attīstību dažādos reģionos
3. Visus uzņēmējdarbības vidi ietekmējošos faktorus var iedalīt divās grupās: ekonomiskie faktori (ģeogrāfiskais stāvoklis, dabas resursi, infrastruktūra, intelektuālais potenciāls) un sociālie faktori (valsts un pašvaldības ietekme, darbaspēka mobilitāte, tūrisma plūsma, likumdošanas ietekme).
4. Izanalizējot literatūru, pēc autora domām būtiskākie faktori, ka ietekmē uzņēmējdarbības vidi Cēsīs ir: darbaspēka mobilitāte, Latvijas Republikas likumdošanas ietekme un tūristu plūsmas izmaiņas.
5. Noskaidrojot uzņēmumu vadītāju viedokļus un izanalizējot anketas, par būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē uzņēmējdarbības vidi Cēsu pilsētā, tiek atzīti: darbaspēka mobilitāte, likumdošanas ietekme un iedzīvotāju zemais ienākumu līmenis.
6. Attīstot un pilnveidojot uzņēmējdarbības vidi veicinošos faktorus (dabas resursus, infrastruktūru, intelektuālo potenciālu, tūristu plūsmas pieaugumu), Cēsis tiktu izveidota par uzņēmējiem pievilcīgu pilsētu, kā rezultātā tiktu veicināta uzņēmējdarbības attīstība.
…