Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:600348
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 04.02.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 38 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    2
1.  Jaunatklātu apstākļu jēdziens un nozīme administratīvajā procesā    4
2.  Administratīvā procesa uzsākšana no jauna sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem    10
2.1.  Būtiski jaunatklāti apstākļi    10
2.2.  Krimināllietā konstatēti fakti un darbības    15
2.3.  Nolēmuma atcelšana, kas bija par pamatu tiesas sprieduma vai lēmuma pieņemšanai    17
2.4.  Tiesību normas neatbilstība augstāka juridiska spēka tiesību normai    18
2.5.  Eiropas Cilvēktiesību tiesas vai citas starptautiskas vai pārnacionālas tiesas nolēmums šajā lietā    25
3.  Pieteikuma par lietas jaunu izskatīšanu iesniegšana, izskatīšana un tiesas lēmums    30
  Kopsavilkums    40
  Anotācija    43
  Annotation    44
  Аннотaция    45
  Izmantotā literatūra un juridisko aktu saraksts    46
Фрагмент работы

Diplomdarba tēma – “Jaunatklāti apstākļi administratīvajā procesā” ir būtiska procesuālo tiesību daļa, kas līdz šim tiesu praksē maz pētīta un analizēta. Lietas jauna izskatīšana pēc sprieduma vai lēmuma spēkā stāšanās sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem ir paredzēta visu tiesību nozaru procesuālajās tiesībās – gan civilprocesuālajās tiesībās, gan kriminālprocesuālajās tiesībās, gan arī administratīvā procesa tiesībās.
Administratīvā procesa tiesības Latvijā ir salīdzinoši jauna tiesību nozare, kas ir visai maz pētīta un izzināta. Līdz ar to rodas daudz un dažādas neskaidrības un problēmas šo tiesību normu piemērošanas procesā. Administratīvā procesa tiesības kā atsevišķa tiesību nozare Latvijā darbojas nesen – ar Administratīvā procesa likuma pieņemšanu. Ne mazums problēmu radīja šādas nozares izveidošana un ieviešana Latvijas tiesību sistēmā. Jau pagājuši vairāk nekā divi gadi kopš Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās dienas 2004.gada 01.februārī, taču problēmas tā piemērošanā pastāv joprojām.
Jāatzīst, ka jaunatklātu apstākļu formulējums administratīvā procesa tiesībās būtiski neatšķiras no šādu apstākļu formulējuma civilprocesuālajās tiesībās. Taču tiesu praksē ļoti bieži ir sastopami gadījumi, kad pat pieredzējuši juristi nepareizi traktē apstākļus kā jaunatklātus. Bieži vien tiesā tiek saņemti un izskatīti pieteikumi, kuros kā jaunatklāti apstākļi minēti apstākļi, kas radušies jau pēc tiesas sprieduma vai lēmuma spēkā stāšanās. Tāpat bieži sastopami gadījumi, kad iesniegtajā pieteikumā sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem minēti nevis šādi apstākļi, bet gan tiesas nolēmuma kritika un apstrīdēšana.
Darba mērķis ir noskaidrot kādi tieši apstākļi ir atzīstami par jaunatklātiem apstākļiem kā pamats lietas jaunai izskatīšanai pēc tiesas sprieduma vai lēmuma spēkā stāšanās, kādas ir to īpatnības tieši administratīvajā procesā, kādas ir biežāk sastopamās kļūdas un problēmas konkrēto apstākļu noteikšanā tiesu praksē. Tāpat tiks noskaidrots, kas ir tiesīgs iesniegt pieteikumu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem, kādai tiesai vai citai iestādei šāds pieteikums jāiesniedz un, protams, kādos termiņos.
Noteiktā mērķa sasniegšanai autore sākumā analizēs jaunatklātu apstākļu būtību kopumā, to nozīmi un vietu administratīvajā procesā. Pēc tam, kad būs noskaidrots šis jautājums, pievērsīsies konkrētiem jaunatklātu apstākļu veidiem, vadoties pēc likuma formulējuma, apskatot, pētot un analizējot aktuālākās problēmas katrā no šim grupām. Lielāka uzmanība tiks pievērsta tiem jaunatklātu apstākļu veidiem, kuros visbiežāk rodas neskaidrības tiesu praksē. Nobeigumā tiks analizēta un pētīta pieteikuma sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem iesniegšanas un izskatīšanas kārtība, kā arī iespējamie lēmumi šāda pieteikuma sakarā.…

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −44,17 €
Комплект работ Nr. 1115899
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация