Temata aktualitāte – Latvijas finanšu sistēma ir viens no nozīmīgākajiem valsts tautsaimniecības sektoriem. No finanšu sektora attīstības un pilnveidošanas pakāpes ir atkarīga visas tautsaimniecības, ekonomikas un valsts izaugsme.
Latvijā ir divpakāpju banku sistēma – centrālā banka un komercbankas. Latvijas Banka pilda divas galvenās funkcijas – īsteno naudas politiku valstī, nodrošinot nacionālās valūtas, banku stabilitāti, kā arī veic banku un citu kredītiestāžu uzraudzību.
Banku darbība tirgus ekonomikas apstākļos ir līdzīga jebkurai citai komerciālai darbībai - tās galvenais mērķis ir gūt peļņu īpašniekiem.
Bakalaura darba objekts – banku pakalpojumi.
Bakalaura darba priekšmets – banku pakalpojumu attīstība.
Bakalaura darba mērķis ir izpētīt Latvijas finanšu un kapitāla tirgu, banku pakalpojumus un to attīstības iespējas.
Balstoties uz izvirzīto bakalaura darba mērķi, autore nosaka sekojošus darba uzdevumus:
izpētīt finanšu un kapitāla tirgus struktūru un attīstību;
izpētīt banku darbību un to piedāvāto pakalpojumu klāstu;
apskatīt kredītiestāžu darbību reglamentējošo normatīvo bāzi;
izpētīt jauno banku pakalpojumu attīstības perspektīvas finanšu un kapitāla tirgū.
Bakalaura darba metodoloģiskais pamats ir Latvijas Republikas normatīvie akti un rekomendācijas, dažādu gan Latvijas Republikas, gan ārvalstu ekonomistu / finansistu darbi un publikācijas šajā sfērā, statistika rakstura informācija.
Bakalaura darbā izmantota deduktīvā metode, pētot Latvijas normatīvos aktus, teorētiskās pētniecības metode, studējot speciālo ekonomisko literatūru, normatīvos aktus, dažādu izdevumu publikācijas, kā arī interneta resursus. Darbā tāpat tika izmantotas salīdzinošā metode (statistikas datu, normatīvā regulējuma salīdzināšana), analītiskā metode (secinājumi, priekšlikumi).
Bakalaura darba struktūra: darbs sastāv no 3 nodaļām. Bakalaura darba nobeigumā autore izvirzīs darba rakstīšanas gaitā aktualizējušos problēmjautājumus (secinājumus), kā arī piedāvās savus priekšlikumus to risināšanai / novēršanai.…