Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:998067
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 16.12.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 25 единиц
Ссылки: Не использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Anotācija    2
  Annotation    3
  Saturs    4
  Ievads    2
1.  Metodes Lomu spēle raksturojums    5
2.  Lomu spēļu teorētiskais koncepts komunikāciju teorijās    8
2.1.  Verbālā komunikācija    8
2.2.  Neverbālā komunikācija    9
4.  Izvēlētās metodoloģijas teorētiskais pamatojums    22
4.1.  Izmēģinājumdarbība    22
4.2.  Novērošana    24
5.  Praktiskais pētījums. Pētījuma rezultātu analīze un interpretācija    28
5.1.  Pirmā izmēģinājumdarbība un iegūtie rezultāti    28
5.2.  Sevis prezentēšanas prasmju treniņi    34
5.2.1.  Pirmā treniņnodarbība    34
5.2.2.  Otrā treniņnodarbība    35
5.2.3.  Trešā treniņnodarbība    40
5.3.  Otrā izmēģinājumdarbība un iegūtie rezultāti    42
Фрагмент работы

Lomu spēle ir radoša metode, tādēļ, veidojot pēc iespējas brīvāku un atvērtāku vidi jaunām idejām, ir lielākas iespējas iegūt sekmīgu rezultātu, kas bagātināts ar idejām un kurā izmantoti klienta iekšējie resursi.

Izspēlējot lomu spēli „Darba intervija” svarīgi ir izvelēties jautājumus, kas atklāj ķermeņa valodas lietojumu stresa situācijās, lai labāk varētu izpētīt cilvēka vājās puses un to, kas jāattīsta treniņos.

Lomu spēles izmantošana ir radoša pieeja, un, trenējot sevis prezentēšanas prasmes, ir iespējams izvēlēties dažādas metodes, sākot no video analizēšanas līdz pat lomu spēlēšanai dažādās kombinācijās un versijās. Viss ir atkarīgs no karjeras konsultanta izdomas un resursiem.

Ieteikums ikvienam karjeras konsultantam izmantot metodi Lomu spēle, jo ar tās palīdzību ir iespējams iemācīt jaunu uzvedību, mainīt jau esošās prasmes un pielietojums var būt ne tikai sevis prezentēšanas prasmju attīstīšanai, bet jebkuru prasmju un iemaņu attīstīšanai, piemēram, attīstot saskarsmes prasmes vai līdera prasmes.

Šādu modeli lomu spēlei „Darba intervija” var pielietot gan skolās, augstskolās gan karjeras centros. Ieteikums darbam ar lomu spēli ir veicināt radošuma izpausmes klientos un brīvu neapspiestu prasmju apguvi kreatīvā vidē.

Maģistra darba autore veicot pētījumu ilgstoši novērojusi un trenējusi jauniešu sevis prezentēšanas prasmes, apkopojusi un analizējusi iegūto rezultātu, tādējādi maģistra darba autorei radušie vairāki būtiski secinājumi :
1. Neverbālā ķermeņa valoda nodod vairāk informācijas nekā verbālā, tādēļ ar lomu spēles palīdzību karjeras konsultēšanā ir iespējams attīstīt sevis prezentēšanas prasmi, kurā ietilpst arī kontrolēta un pārdomāta neverbālā komunikācija.
2. Lomu spēle ir radoša metode, kas pielietojama karjeras konsultēšanā ikvienam indivīdam dažādās situācijās dažādu prasmju trenēšanai.
3. Izpelētā lomu spēle „ Darba intervija” sniedz tādu pašu pieredzi kā darba intervija tiešā kontaktā ar darba devēju.
4. Atkārtoti izmantojot metodi Lomu spēle „Darba intervija”, uzlabojot treniņnodarbības vājāk attīstītās prasmes, vērojams, ka dalībnieki kļūst atvērtāki un par sevi pārliecinātāki, kas arī uzlabo viņu kopējo sniegumu.
5. Pētījuma gaitā maģistra darba autore novērojusi un dalībnieki atzinuši , ka ir sākuši pievērst uzmanību savai ķermeņa valoda, lai tā atbilstu tekstam, kas tiek runāts, kā arī izpratuši lietišķā stila būtību. Maģistra darba autores novērojumi rāda, ka jaunieši ir mērķtiecīgi un treniņi ir devuši ieguldījumu nākotnē, kad reālā darba intervija vairs nešķitīs tik biedējoša.
6. Veicot pētījumu un izanalizējot iegūtos rezultātus darba autore secina, ka vislielākais uzlabojums jauniešiem ir sasniegts kritērijos „runa”, „runas uzbūve” un „žesti” , kas rada verbālās valodas atbilstību neverbāliem signāliem un kopskatā rada pārliecināta par sevi cilvēka tēlu.
7. Pēdējā novērtējuma izmēģinājumdarbība apstiprina teorijā aprakstīto lomu spēles efektivitāti un pierāda, ka ar lomu spēles palīdzību treniņos var apgūt jaunas sevis prezentēšanas prasmes un attīstīt jau esošās.

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −51,45 €
Комплект работ Nr. 1309973
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация