Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:310685
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 16.01.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 21 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  IEVADS    2
1.  NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA JĒDZIENS UN VEIDI    5
2.  SAGATAVOŠANA    8
2.1.  Informācijas iegūšana par nekustamo īpašumu    8
2.2.  Nepieciešamie dokumenti līguma sagatavošanai    10
2.3.  Darījuma akta projekta sagatavošana    12
3.  NOSLĒGŠANA    15
3.1.  Līguma veida izvēle    16
3.1.1.  Pirkuma līgums kā notariāls akts    17
3.1.2.  Pirkuma līgums kā privāts līgums    19
3.1.2.1.  Privāti noslēgts pirkuma līgums    21
3.1.2.2.  paraksta apliecināšana notariālā kārtībā uz privāta pirkuma līguma    23
3.2.  Līguma sastādīšana un noslēgšanas kārtība    24
3.2.1.  Pirkuma līguma jēdziens un forma    24
3.2.2.  Pirkuma līguma sastāvdaļas    26
3.2.3.  Iepazīšanās ar pirkuma līgumu    29
3.2.4.  Līguma parakstīšana    31
4.  IZPILDE    33
4.1.  Pirmpirkuma tiesību piedāvājums    35
4.1.1.  Personas, kurām ir tiesības uz nekustamā īpašuma pirmpirkuma tiesību izmantošanu uz likumiska vai līgumiska pamata    36
4.1.2.  Pirmpirkuma tiesību saturs un mērķis    45
4.1.3.  Pirmpirkuma tiesību nostiprināšana zemesgrāmatā    45
4.2.  Kreditēts darījums    47
4.3.  Skaidras naudas darījums    49
4.4.  Nomaksas darījums    51
5.  SAISTĪBU NEPILNĪGS IZPILDĪJUMS PIRKUMA LĪGUMĀ – PĀRDEVĒJA ATBILDĪBA PAR LIETAS TRŪKUMIEM UN ĪPAŠIBĀM    53
6.  NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PIRKUMA LĪGUMA REĢISTRĀCIJA ZEMESGRĀMATĀ    58
  NOBEIGUMS    62
  АННОТАЦИЯ    64
  ANNOTATION    65
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    66
  Saīsinājumi    109
Фрагмент работы

IEVADS


Mana izvēlētā bakalaura darba tēma ir „ NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PIRKUMA LĪGUMS”. Izvēlējos šo tēmu, jo man viņa šķiet interesanta, mūsdienās ļoti aktuāla un tādēļ, ka mana prakse, kuru es apguvu zvērinātu notāru birojā, ikdienā bija saistīta ar pirkuma līgumiem, kā arī ar citiem līgumiem un notariāliem aktiem, kas ir saistīti ar darījumiem.
Manā prakses laikā es pieredzēju būtiskas izmaiņas, kuras ietekmē cilvēku izvēli attiecībā uz pirkuma līgumu, t.i. izvēli starp pirkuma līgumu kā notariālu aktu (publisku dokumentu) un pirkuma līgumu kā privātu dokumentu. Šīs izmaiņas radās līdz ar notāru jauno taksu apstiprināšanu, centīšos izskaidrot, ja agrāk, kad notāri strādāja pēc vecajām taksēm, cilvēkiem ļoti dārgi bija jāmaksā par pirkuma līgumu, kā notariālu aktu, tādēļ viņi deva priekšroku privātiem pirkuma līgumiem, neapzinoties to, ka visu atbildību viņi uzņemas paši uz sevi, un ja līgums ir sastādīts nekvalitatīvi un nekorekti, tad nākotnē var rasties ļoti lielas problēmas un pat dažos gadījumos neatgriezeniskas, kā arī šo privāto līgumu reģistrācija zemesgrāmatā mēdz radīt problēmas. Savukārt pie zvērināta notāra sastādītajā pirkuma līgumā viss tiek pārbaudīts, noskaidrota pušu patiesā griba, ļoti liela uzmanība tiek pievērsta maksāšanas kārtībai, tiek pārbaudīts pārdodamais īpašums, vai viņš nav jebkādā veidā apgrūtināts. Šī pārbaude ir svarīga pircējam, jo tā garantē viņam to, ka iegādājoties nekustamo īpašumu viņš nākotnē nesaskarsies ar negaidītām problēmām, jo sastādot pirkuma līgumu kā notariālu aktu, notāri uzņemas atbildību par šī darījuma pilnīgu izpildi. Ar apstiprinātajām jaunajām taksēm, cilvēki tagad var atļauties sastādīt sev „drošus” līgumus pie notāra, varētu pat teikt, ka cilvēkiem tagad ir izdevīgāk (naudas ziņā) sastādīt līgumu pie notāra, nekā sastādīt privātu līgumu, jo privāta līguma sastādīšana tagad, izmaksā tik pat dārgi kā publisks līgums, tādēļ cilvēki sāk arvien vairāk izvēlēties veikt darījumus pie zvērinātiem notāriem.
Mans darba mērķis ir parādīt nekustamā īpašuma pirkuma līguma īpatnības un ar to saistītās problēmas. Lai sasniegtu darba mērķi, tad darbā tiks aplūkoti trīs galvenie pirkuma līguma etapi, kuri ir svarīgi pilnīga pirkuma līguma saistību izpildē, t.i., sagatavošanas process, noslēgšanas process un izpildes process.
Pirms tiks iztirzāts nekustamā īpašuma pirkuma līgums, es sagatavoju nelielu ieskatu tam, kas tad ir nekustamais īpašums un kāda veida nekustamie īpašumi pastāv. Šī informācija ir nepieciešama, lai varētu izprast par kādiem nekustamajiem īpašumiem būs runa manā darbā.
Pirmais manā darbā ir apskatīts pirkuma līguma sagatavošanas process, kurš sastāv no nekustamā īpašuma pārbaudes, nepieciešamiem dokumentiem līguma sagatavošanai un darījuma akta projekta sagatavošanas. Šī informācija ir nepieciešama, lai nākotnē varētu noslēgt darījumu, jo bez šādas informācijas nav iedomājams ne pirkums, ne kāds cits darījums. Tādēļ šiem jautājumiem es iedalīju veselu nodaļu, kurā tiks atspoguļota visa nepieciešamā informācija pirkuma līguma sagatavošanai, kā arī minētas problēmas ar ko praksē saskaras pircēji.

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация