Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:469803
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 12.03.2018.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 88 единиц
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2000–2010 гг.
2011–2015 гг.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    5
1.  Ģimenes tiesību pamatjēdzieni    8
1.1.  Laulību un pārrobežu laulību regulējuma attīstība    8
1.2.  Laulības jēdziena izpratne mūsdienu Eiropā    15
2.  Laulības šķiršana mūsdienu Latvijā    24
2.1.  Laulības šķiršanu reglamentējošie Latvijas normatīvie akti    24
2.2.  Latvijai saistošie starptautiskie normatīvie akti pārrobežu laulību šķiršanā    30
3.  Pārrobežu Laulību šķiršana starptautisko privāttiesību un cilvēktiesību kontekstā    37
3.1.  Privāttiesību kolīzijas laulības noslēgšanās un šķiršanās regulējumā    37
3.2.  Eiropas Savienības normatīvie akti laulības regulēšanai    42
3.3.  Tiesības uz taisnīgu tiesu un pārrobežu laulību strīdi    66
  Nobeigums    73
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    77
Фрагмент работы

NOBEIGUMS
Maģistra darba izstrādes rezultātā ir sasniegts sākotnēji noteikts darba mērķis – analizējot aktuālo praksi, konstatēt, kādas ir problēmas pārrobežu laulības šķiršanas lietās, un piedāvāt to risinājumus. Izskatot darba tēmu tika precizētas laulības šķiršanas atšķirības Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālajā regulējumā. Tiek secināts, ka viens no tiesiskās unifikācijas instrumentu piemērošanu, proti, Briseles II bis regulas, nopietni apgrūtina “pastāvīgas dzīvesvietas” un “domicilu” jēdziena skaidras izpratnes trūkums.
Darba izstrādes gaitā tiek apstiprināta izvirzītā hipotēze – dzīves vietas noteikšana šobrīd ir nozīmīga problēma tiesiskā regulējuma piemērošanā pārrobežu laulības šķiršanas lietās. Darbā tiek identificēts, ka viena no galvenajām problēmām ir domicila jēdziena atšķirīga izpratne Eiropas Savienības dalībvalstīs. Minētas atšķirības izraisa kolīzijas pārrobežu laulības šķiršanas procesos, un dod pamatu pusēm nelabticīgi izmantot jurisdikcijas atšķirības – t.s. forum shopping problēma. Darbā tika arī izskatīta cilvēktiesību standartiem neatbilstoša starptautiskā regulējuma piemērošanas prakse pārrobežu laulību šķiršanā Latvijā.
Darba gaitā tika apskatīti ģimenes tiesību pamatjēdzieni, laulības institūta attīstība, laulības jēdziena izpratne mūsdienu Eiropā; izpētīti laulības šķiršanas galvenie aspekti Latvijā un saistošie Latvijas normatīvie akti, kā arī Latvijai saistošie starptautiskie normatīvie akti, kā arī tika izvērtēta laulību šķiršana starptautisko privāttiesību un cilvēktiesību kontekstā. Pētot tiesu praksi, pastiprināta uzmanība pievērsta taisnīguma principam un taisnīgas tiesas spriešanai.
Atbildot uz darba izvirzītiem jautājumiem, tiek konstatēts:
1. Domicila jēdziena vienota izpratne ir viena no aktuālākajām problēmām pārrobežu laulību šķiršanas lietās. Vēsturiskā aspektā domicila jēdziens un tā nozīmīgums tika apzināts jau 1921. gada Likuma par laulību redakcijā, kurā paredzēja celt prasību pēc prasītāja dzīves vietas, ja atbildētāja dzīves vieta nebija zināma un laulība slēgta ārzemēs.
2. Latvijā izrietošais problēmjautājums ir nenoteiktības un vienprātības trūkums pārrobežu laulību šķiršanas praksē, jo, Briseles II bis regula tiek izmantota kā viena no piesaistēm pārrobežu laulības šķiršanas lietas piekritības noteikšanai, tomēr Briseles II bis regulā nav sniegta termina "pastāvīgā dzīvesvieta" definīcija, kas uzskatāms par šīs regulas trūkumu, tādējādi traucējot vienotas prakses īstenošanai pārrobežu laulību šķiršanas lietās. Tas arī attiecās uz “bērna patstāvīgas dzīves vietas noteikšanu” jēdziena interpretāciju. Lai gan Eiropas Savienības tiesa to interpretējusi tādējādi, ka bērna patstāvīgā dzīvesvieta raksturojama ar vietu, kur tas integrējas sociālajā vidē, regulā tas nav skaidri norādīts. Ņemot vērā faktu, ka Briseles II bis regulas pamatā un tvērumā ir tieši vecāku atbildību nosakošas normas, ka priekšlikums ir tieši un nepārprotami tajā ietvert un atspoguļot “bērna patstāvīgas dzīves vietas jēdzienu”.

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −9,48 €
Комплект работ Nr. 1365280
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация