Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:161828
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 23.05.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 41 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  IEVADS    8
1.  SIA “ANDA L” RAKSTUROJUMS    9
2.  Uzņēmuma darbību regulējošie normatīvie akti un to izvērtējums    12
2.1.  Likumi un MK noteikumi    12
2.2.  Uzņēmumā noslēgto līgumu veidi    22
3.  Uzņēmuma Finanšu radītāji un to analīze    29
3.1.  Maksātspējas rādītāji    29
3.2.  Rentabilitātes rādītāji    34
3.3.  Finansiālās stabilitātes rādītāji    38
3.4.  Uzņēmuma līdzekļu aprites rādītāji    43
3.5.  Bankrota situācijas analīze    49
4.  UZŅĒMUMA ATTĪTĪBAS PERSPEKTĪVAS    53
  SECINĀJUMI    56
  PRIEKŠLIKUMI    58
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    59
  GALVOJUMS    62
  PIELIKUMI    63
Фрагмент работы

Darbs sastāv no ievada, četrām nodaļām ar apakšnodaļām, secinājumiem, priekšlikumiem, izmatotās literatūras saraksta un pielikumiem.
Darba pirmajā nodaļā ir raksturots uzņēmums, tā darbības sfēra un organizatoriskā struktūra.
Otrajā nodaļā ir aprakstīti uzņēmuma darbību regulējošie normatīvie akti, uzņēmumā noslēgto līgumu veidi un dots to izvērtējums.
Trešajā nodaļā izmantojot formulas ir aprēķināti uzņēmuma maksātspējas, rentabilitātes, finansiālās stabilitātes un uzņēmuma līdzekļu aprites rādītāji, veikta to analīze un novērtējums.
Ceturtajā nodaļā ir veikta uzņēmuma SVID analīze un apskatītas uzņēmuma attīstības perspektīvas.
Darba nobeigumā tiek dots uzņēmuma tiesiskais un finanšu stāvokļa kopīgais izvērtējums un priekšlikumi uzņēmuma darbības uzlabošanai un veiksmīgai attīstībai nākotnē.
Uzņēmējdarbības vide Latvijā pēdējos gados ir stipri izmainījusies. Tā kļūst sakārtotāka. Uzņēmēji ir ieinteresēti, lai viņu bizness attīstītos un būtu sakārtots atbilstoši visiem LR likumiem.
Piesātināta tirgus apstākļos aizvien grūtāk kļūst darboties, nedomājot par konkurenci, darbības aktivitāti un rentabilitāti.
Lai uzņēmums varētu domāt par nākotni, un veiksmīgi attīstīties, ir nepieciešama esošās situācijas analīze. Ir jāveic uzņēmuma tiesiskās vides sakārtošana un uzņēmuma darbības analīze, kas ir visaptverošs process, kurā ietilpst gan tiesisko aspektu, gan finanšu analīze. Tikai pēc vispusīgas uzņēmuma saimnieciskās darbības analīzes ir iespējams formulēt konkrētus mērķus, kas vērsti uz trūkumu novēršanu un priekšrocību izcelšanu, un ceļus šo mērķu praktiskai sasniegšanai.
Tā kā Latvijā tirdzniecības nozare attīstās mazliet straujāk par rūpniecību, tika nolemts veikt vidēji liela vairumtirdzniecības uzņēmuma, konkrēti SIA “ANDA L”, tiesisko aspektu un saimnieciskās darbības finanšu analīzi laika posmā no 2002.gada beigām līdz 2006.gada beigām, ar mērķi apskatīt uzņēmuma attīstību laika gaitā, noteikt tā pašreizējo stāvokli un attīstības perspektīvas.
Par darba uzdevumu tiek izvirzīts:
1. Raksturot uzņēmumu;
2. Noteikt uzņēmuma darbību regulējošos normatīvos aktus, apskatīt uzņēmumā noslēgtos līgumus un veikt to izvērtējumu;
3. Aprēķināt uzņēmuma finanšu radītājus un veikt to analīzi;
4. Novērtēt uzņēmuma attīstības perspektīvas.
Darba izstrādei tika izmantota SIA “ANDA L” pieejamā dokumentācija, valdes priekšsēdētājas sniegtā informācija, uzņēmuma finanšu pārskati laika posmā no 2002. līdz 2006.gadam, LR normatīvo aktu materiāli un speciālā literatūra.
Darbā pielietotas aprakstošās, analīzes un analītisko grupējumu metodes, veikti nepieciešamie aprēķini un to rezultātu interpretācija.
Darba nobeigumā tiek dots SIA “ANDA L” tiesiskais un finanšu stāvokļa izvērtējums, uzņēmuma SVID analīze un ieteikumi uzņēmuma darbības uzlabošanai un veiksmīgai attīstībai nākotnē.
SIA “ANDA L” RAKSTUROJUMS
SIA “ANDA L” ir dibināta 1994. gada februārī. Tā ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību, kuras pamatkapitāls sastāv no 700 pamatkapitāla daļu nominālvērtību kopsummas. Sabiedrība ar ierobežotu atbildību ir slēgta sabiedrība un tās daļas nav publiskās apgrozības objekts. Sabiedrība ir juridiskā persona. Uzņēmuma īpašnieki ir divi Latvijas Republikas pilsoņi.
SIA “ANDA L” ir vidēji liels uzņēmums, kas darbojas komerciālajā sfērā. Tas ir dažu, labi pasaulē pazīstamu, zīmolu oficiālais pārstāvis Latvijas tirgū. SIA “ANDA L” piedāvā:
* japāņu firmas TDK magnētiskos un ciparu formāta datu nesējus, multimedia iekārtas;
* austriešu firmas Pelikan tintes kārtridžus un lāzerkārtridžus, kārtridžu uzpildes tintes, fotopapīru;
* amerikāņu firmas CyberHome DVD mājas elektroniku.
Uzņēmuma pamatvirziens ir vairumtirdzniecības. Klientu ērtībām ir izveidota arī mazumtirdzniecība. Vairumtirdzniecībā atrašanās vieta ir Kr.Valdemāra ielā 118, Rīgā.
Tā kā uzņēmums pārdot mājas elektroniku, tam ir jānodrošina tās garantijas apkalpošana un remonts. Tā kā uzņēmumā ir speciālisti, kas labi pārzina mājas elektroniku, uzņēmums ir uzskatījis par lietderīgu izveidot savu nelielu servisa centru.
Uzņēmumam ir izveidojies plašs un pastāvīgs klientu loks, kas skaita ziņā pārsniedz piecus simtus. Vieni no lielākajiem uzņēmuma klientiem ir lielveikalu tīkli: SIA “MAXIMA LATVIJA”, SIA “NELDA”, SIA “KORD” – veikalu tīkls RD Elektronic, SIA “Gerkens un Partneri”, SIA “Elkor TRADE”, SIA “STOCKMANN” un citi. Uzņēmums ir attīstījis savu darbību ne tikai Rīgā, bet arī ārpus tās. Tirdzniecības pārstāvju darbība un loģistikas pakalpojumi aptver visu Latvijas teritoriju un nelielu Igaunijas daļu.…

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация